Perišić opet bio koban za Partizan, Cluj junački pao

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Ivan Perišić nastavlja s odličnim igrama. Nakon dva gola Partizanu u prvoj, Ivan im je zabio gol i u drugoj utakmici i to u pobjedi Club Bruggea (4-2)

Ivan Perišič opet se pokazao kao 'crna mačka' Partizana. Praktički ih je sam pobijedio u prošloj utakmici zabivši dva gola, a zabio je i u Beogradu, gdje je Partizan dočekao njegov Club Brugee. Zabio je Ivan Perišić za 1-0, a Belgijci su vodili cijelo vrijeme, dok se Partizan stalno vraćao. Na kraju više nisu imali snage i Clubb Bruge je slavio 4-2. Club Brugge je tako došao na korak do plasmana u šesnaestinu natjecanja.
Nakon što je Benfica u prvoj utakmici pregazila Everton sa 5-0 kod kuće, bili su uspješni i u gostima. Ovoga puta s manje golova, 'samo' dva su im bila dovoljna za tri boda i potvrdu prvog mjesta u skupini.
Rumunjski Cluj pokazao je da se i sa dva igrača manje može igrati. Junački su izjednačili u sudačkoj nadoknadi, ali nisu izdržali jer u istom tom vremenu dobili su gol i izgubili doma od Sparte Praga (2-3). Inače, za Spartu je cijelu utakmicu odigrao Manuel Pamić, novopečeni hrvatski reprezentativac.
Srnin Šahtar nastavlja s odličnim igrama u Europskoj ligi. Imaju maksimalan broj bodova, četiri utakmice - četiri pobjede. Ovoga puta 'stradao' je francuski Toulouse, a igralo se u Francuskoj. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna igrao je do 75. minute.
Werder je u samoj završnici utakmice slomio otpor bečke Austrije, a pogotke vrijedne prolaska prvoga kruga su postigli Tim Borowski i Hugo Almeida.
Villareal je seriju domaćih pobjeda nastavila i u Europa ligi gdje su razbili Lazio (4-1), a Rimljani su od 4. minute igrali s igračem manje, jer je Baronio dobio izravni crveni, a da se još nije ni zagrijao. 'Žuta podmornica' tako se vratila u borbu za plasman u šesnaestinu finala.
Sjajan učinak u Europi nastavlja Red Bull Salzburg koji je u Sofiji kod Levskog pobijedio golom u petoj minuti sudačke nadoknade. Austrijancima sada treba samo jedan bod za prolaz dalje.

SKUPINA G
LEVSKI - RED BULL 0-1 (Schiemer 90)
VILLARREAL - LAZIO 4-1 (Pires 2, 15-11m, Cani 13, Rossi 83 / Zarate 73)
POREDAK:
Salzburg 12, Villareal 6, Lazio 6, Levski 0
SKUPINA H
TWENTE - SHERIFF 2-1 (Stoch 8, 89 / Tiote 68-ag)
FENERBAHČE - STEAUA 3-1 (Santos 15, Bilica 51, Alex 67 / Kapetanos 38)
POREDAK: Fenerbahče 9, Twente 7, Sheriff 4, Steaua 2
SKUPINA I
AEK - BATE 2-2 (Blanco 1, Manduca 38, Rodionov 17, Volodko 26)
EVERTON - BENFICA 0-2 (Saviola 63, Cardozo 76)
POREDAK: Benfica 9, Everton 6, Bate Borisov 4, AEK 4
SKUPINA J
PARTIZAN - CLUB BRUGGE 2-4 (Ljajić 52, Washinghton 66 / Perišić 28, Kouemaha 36, 57, Odjidja-Ofoe 74)
TOULOUSE - ŠAHTAR 0-2 (Adriano 50, Gai 64)
POREDAK: Šahtar 12, Brugge 7, Toulouse 4, Partizan 0