Peti 'triple double' sezone playmakera Chrisa Paula

Playmaker New Orleans Hornetsa Chris Paul predvodio je svoju momčad do lake pobjede nad Philadelphiom petim “triple-double” učinkom

Paul je zabio 27 koševa, uz 15 asistencija, 10 skokova i čak 7 ukradenih lopti, a izvrsnu pomoć imao je u Predragu Stojakoviću koji je zabio 26 koševa (trice 6/11). Poražene 76-erse, kojima je ovo tek drugi poraz u zadnjih deset utakmica, predvodio je Thaddeus Young s 22 koša. Shaquille O' Neal bio je najefikasniji košarkaš Phoenix Sunsa u njihovom gostujućem slavlju kod Washington Wizardsa 103-87. Zabio je gorostasni centar 29 koševa (šut za dva 10/14, sl. bacanja 9/10), uz osam skokova za 36 minuta na parketu. Amare Stoudamire je u 25. ovosezonsku pobjedu Sunsa (u 43 utakmica) zabio 22 koša uz 15 skokova, dok je Steve Nash upisao 14 koševa i 15 asistencija. Domaće Wizardse, kojima je ovo čak 35. poraz sezone (u 44 utakmice) i deseti u posljednjih 12 utakmica, predvodili su Caron Butler s 28 i Antawn Jamison s 27 koševa. U domaćoj pobjedi Miami Heata nad Atlanta Hawksima 95-79 najefikasniji čovjek utakmice bio je Dwayne Wade s 35 koševa. Miami je utakmicu dobio kvalitetnom obranom, a u prvom poluvremenu Atlanti je dopustio tek 27 koševa. Kod gostiju je najviše zabio Joe Johnson, 19 koševa. New York Knicksi su u svom Madison Square Gardenu došli do prve pobjede nad Houston Rocketsima nakon 2004. godine. Knicksi su slavili 104-98 predvođeni Nateom Robinsonom s 19 koševa.

WASHINGTON – PHOENIX 87-103 (Butler 28k / O'Neal 29k, 8s)
MIAMI – ATLANTA 95-79 (Wade 35k / Johnson 19k)
NEW YORK – HOUSTON 104-98 (Robinson 19k, Lee 17k, 13s / McGrady 20k)
NEW ORLEANS – PHILADELPHIA 101-86 (Paul 27k, 10s, 15a / Young 22k)
OKLAHOMA CITY – NEW JERSEY 94-85 (Durant 18k / Lopez 18k, 7s)
MILWAUKEE – MINNESOTA 83-90 (Sessions 18k / Jefferson 23k, 10s)
LA CLIPPERS – PORTLAND 88-113 (Thornton 23k / Roy 33k)