Portugal utišao 45 tisuća ljudi na Marakani, Srbi primili 4 gola

Dašak moguće drame još je vratio Mitrović u 85. minuti, ali posve ju je već u sljedećem napadu ugasio Bernardo Silva. Portugal je u Beogradu slavio s 4-2

Oko 45 tisuća ljudi došlo je na Marakanu, odnosno stadion Rajko Mitić, gdje je stigao Portugal po prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama za Euro. I zabio Srbiji četiri gola, Srbiji koja je s tražila iskupljenje nakon katastrofe u Ukrajini gdje je primila pet komada, što na klupi nije preživio Mladen Krstajić umjesto kojeg je došao Ljubiša Tumbaković.

Stvari su se za goste počele dobro, a za domaće loše, odvijati kada je u 42. zabio Carvalho nakon očajne reakcije srpske obrane. Onda je pravom majstorijom u 58. vodstvo udvostručio Guedes. Nadu u povratak dao je Milenković deset minuta kasnije, ali onda je na red došao on. Cristiano Ronaldo. I rekao da za Srbiju neće danas biti bodova. Ali iz zaleđa koje nije svirano. KVALIFIKACIJE ZA EP Priština gori: Kosovo nakratko prvo u grupi, juri prema Euru

U istoj skupini Ukrajinci su nastavili sa sjajnim predstavama pobijedivši u gostima Litvu s 3-0. Pogotke su za Ukrajince dali Zinčenko, Marlos i Malinovskij. Uz dvije utakmice više imaju i osam bodova više ispred drugog Portugala.

Engleska isprašila Bugarsku

Turska je u Istanbulu plovila prema pravoj blamaži, gostovali su im Andorci, činilo se samo pitanje konačne razlike da bi Turci u 89. zabili prvi i pobjednički gol na utakmici. Junak je bio Tufan pa sada zajedno s Francuskom i Islandom (3-0 protiv Moldavije; Sigthorsson, Bjarnason, Bodvardsson) ima identičan broj bodova (12).

Francuzi su u Parizu dočekali Albance s himnom Andore, ako su time htjeli poremetiti koncentraciju protivnicima, uspjeli su jer već u osmoj im je zabio Coman. Giroud je došao na svoje u 27., pa opet Coman u 68. Na 4-0 povisio je Ikone, a iz kaznenog udarca počasni je gol gostima donio bivši napadač Splita Cikalleshi.

Ranije u subotu Engleska je na Wembleyju isprašila Bugarsku s 4-0 i preuzela vodstvo u A skupini s maksimalnih devet bodova. Englezi su do uvjerljivog trijumfa došli na krilima Harryja Kanea, koji je na ovoj utakmici upisao "hat-trick" i jednu asistenciju za gol.

Kane je prvo u 24. minuti na dodavanje Raheema Sterlinga načeo mrežu gostiju, a u 49. minuti je bio precizan s bijele točke nakon prekršaja nad Rashfordom. Kane je bio asistent kod trećeg gola, a strijelac je bio Sterling u 55. minuti. U 72. minuti po drugi puta je bio Tottenhamov napadač bio precizan iz kaznenog udarca koji je i napravljen na njemu.

Na nekoliko sati na prvom su mjestu skupine boravili Kosovari koji su do jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti došli svladavši u Prištini Češku s 2-1. Kosovari su do trijumfa došli preokretom jer su u 16. minuti Česi poveli preko Schicka. U 20. minuti izjednačio je Muriqi, a u 67. minuti pobjedu je Kosovarima donio Vojvoda