Povijesni uspjeh Šibenika, Varteks lako sa Slavenom

Nogometaši Šibenika u drugoj su utakmici osmine finala Kupa pobijedili Osijek rezultatom 4-0 te su se plasirali u polufinale, što im je povijesni uspjeh

Po prvi put u klupskoj povijesti Šibenik će igrati polufinale hrvatskoga kupa. U drugoj su utakmici Šibenčani razbili Osijek (4-0) te prošli dalje. Prva je utakmica u Gradskom vrtu završila 1-1. Ermin Zec, kojemu je ovo vjerojatno posljednji nastup za Šibenčane, zabio je dva gola, dok su po jedan pridodali Budiša i Dajić. Trener šibenika Branko Karačić Zeca je izvadio iz igre u 78. minuti, a tada je napadač dobio ovacije iz gledališta. Funcuti su mu darovali šal, a svima je bilo jasno da Zeca više neće gledati u Šibenikovom dresu. Plasman u polufinale Šibeniku je samo kruna ionako sjajnog jesenskog dijela sezone.
U drugoj utakmici četvrfinala kupa Varteks je mirno odradio posao protiv Slaven Belupa. U prvoj su utakmici u Koprivnici Varaždinci slavili sa visokih 4-1, pa je uzvrat ionako bio samo formalnost. Nisu se Varaždinci previše trudili igrati prema naprijed, a niti su nogometaši Slaven Belupa pokušavali stići visoku prednost. Varteks je dobio 2-0, a golove su zabili u dvije minute. Prvo je Golubar u 61. minuti zabio za 1-0, a povisio je Smrekar samo minutu kasnije.