Turska dobila, Češka izgubila, a Španjolska odigrala neriješeno

Svi protivnici Vatrenih, iz skupine D nadolazećeg Europskog prvenstva, danas su odigrali utakmice. Turska je dobila Švedsku 2-1, Češka je izgubila od Škotske 1-0, a Španjolska je remizirala s Italijom 1-1

U prijateljskom ogledu Turske i Švedske, Turci su slavili 2-1. Dvostruki strijelac za Turke bio je napadač Bešiktaša Cenk Tosun, koji je zabio u 32. i 81. minuti. Za Švedsku je zabio Granqvist u 74. minuti, a valja napomenuti kako su Šveđani igrali bez najboljeg nogometaša Zlatana Ibrahimovića

Zlatan je švedskog izbornika Erika Hamrena zamolio za poštedu zbog naporne sezone. Bitna je ovo utakmica za nas jer Vatreni igraju upravo protiv Turske na otvaranju Europskog prvenstva u Francuskoj. Utakmica će se igrati 12. lipnja na Parku Prinčeva u Parizu u 15 sati dok su s nama u skupini D još Češka i Španjolska.

Od ostalih utakmica Estonija i Norveška su odigrale 0-0, Danska je pobijedila Island 2-1, Grčka Crnu Goru također 2-1, a Ukrajina je slavila protiv Cipra 1-0. Drugi konkurent iz skupine Češka je izgubila od Škotske 1-0 dok su i Italija i treći konkurent iz skupine Španjolska te Wales i Sjeverna Irska odigrali neriješeno 1-1.

Gol za Italiju zabio je Lorenzo Insigne u 68. minuti, a samo dvije minute kasnije na konačnih 1-1 poravnao je Aritz Aduritz.