Rajković i Ercegović isplivali su norme za Europska prvenstva

Osim dva plasmana na Europsko juniorsko i seniorsko prvenstvo plivača riječkog Primorja CO i mlađe kategorije pokazale su da klub ima svijetlu budućnost. Kadetkinje su državne prvakinje u štafeti 4x100 mješovito

Na jakom 10. Međunarodnom plivačkom mitingu "Victoria-Primorje", koji je proteklog vikenda održan u Rijeci, u konkurenciji 492 plivačica i plivača iz 47 klubova iz Slovenije, Italije, Velike Britanije i BiH, briljirali su domaći plivači Primorja CO.

Junior Antonio Rajković, isplivao je u utrci na 200 prsno (2:21,67) normu za Europsko juniorsko prvenstvo u Helsinkiju, a mlađi senior Marin Ercegović je na 50 slobodno (22,76) isplivao normu za Europsko prvenstvo u Glasgowu.

Marin je i dvostruki pobjednik mitinga u apsolutnoj kategoriji na 50 i 100 slobodno, dok je Antonio osvojio 6 medalja - zlato na 100 prsno u juniorskoj i srebro u apsolutnoj kategoriji te četiri bronce u utrkama na 50 prsno i 200 prsno u kojima je osvojio i juniorske i apsolutne bronce.

Srebrnu medalju osvojila je mlađa juniorka Eva Stanković na 400 mješovito, a brončane juniorka Noa Kovačić (50 slobodno) te seniorka Ana Matković (200 mješovito)

U to su vrijeme u Zadru na kadetskom prvenstvu Hrvatske plivačice Primorja CO Lucija Ivanović, Tina Čudina, Irina Travica i Marta Morić postale državne prvakinje u štafeti 4 x 100 mješovito.

Tina Čudina osvojila je još i srebro na 100 prsno (1:16,08) te broncu na 200 prsno (2:49,42). Ženska štafeta na 4 x 100 slobodno (4:17,05) za koju su plivale Tina Čudina, Marta Morić, Lucija Ivanović i Vjera Mikić, također je bila brončana.