Rakitić je zabio u pobjedi Schalkea protiv Stuttgarta

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je gol u pobjedi Schalkea u gostima protiv Stuttgarta. Trener ga je iz igre odlučio izvaditi u 64. minuti

Nogometaši Schalkea pobijedili su u Stuttgartu istoimenog domaćeg Bundesligaša 2-1 u dvoboju devetog kola njemačkog prvenstva. Ivan Rakitić goste je doveo u vodstvo. Zabio je Rakitić u 24. minuti. Hrvatski je reprezentativac iskoristio poklon gostujućeg nogometaša Celozzija, koji mu je samo primirio loptu malo izvan peterca nakon ubacivanja Rafinhe. Rakitić je primio loptu i topovski pogodio pod gredu za svoj prvi ovosezonski pogodak. Odigrao je Hrvat do 64. minute, što je njegova najduža minutaža u pet ovosezonskih bundesligaških nastupa. Tada ga je zamijenio mladi Gruzijac Kenia. Domaći su izjednačili pogotkom Cacaua u 73. minuti, da bi konačnih 2-1 postavio Kuranyi tri minute kasnije, ponovno na asistenciju Rafinhe.