Rapsodija Borussije (D) protiv Schalkea, novo slavlje Bayera

Trima golovima u posljednjih 12 minuta utakmice protiv Schalkea Borussia Dortmund na svom je stadionu došla do četvrtog uzatopnog slavlja u Bundesligi...

Iako je pobjednički niz Borussije Dortmund nakratko stao porazom kod Juventusa u Ligi prvaka, izabranici Jürgena Kloppa nisu pokleknuli u Bundesligi. Strpljivom igrom do samog kraja BVB je slavio u Dortmundu protiv Schalkea 3-0 i tako upisao četvrto prvenstveno slavlje u nizu.

Mreže su mirovale sve do same završnice, a onda je Pierre-Emerick Aubameyang bacio tribine u trans trećim golom u četvrtom derbiju protiv momčadi iz Gelsenkirchena. Gol je proslavio na vrlo neobičan način: oblačenjem Batmanova kostima.

Minutu poslije već je bilo 2-0 nakon što je Henrik Miktarjan uspio zabiti prvi gol u Bundesligi ove sezone iz - vjerovali ili ne - tek 45. udarca prema golu. Konačnih 3-0 postavio je Marco Reus nakon katastrofalne pogreške gostujućeg golmana Wellenreuthera. Zabio je Reus gol petu utakmicu u nizu i tako nastavio fantastičnu seriju. Borussia je ovom pobjedom skočila na 11. mjesto, ima deset bodova manje od pozicija koje vode u Europu.

Bayer je nakon slavlja protiv Atlética na svom stadionu istim rezultatom (1-0) srušio i Freiburg, a strijelac je bio Simon Rolfes. Jednakim rezultatom Hertha je svladala Augsburg, a domaću pobjedu ostvario je i Hoffenheim protiv Mainza (2-0).