Rijeka deklasirala Lokomotivu: Na bod do trećeplasirane Gorice

Riječani su došli do pete uzastopne prvenstvene pobjede kojom su se na samo bod približili momčadi Gorice. Momčad Gorana Tomića praktički je utakmicu riješila već u prvom poluvremenu

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu s 3-0 (3-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Goran Tomić

Domaći su sve dvojbe oko konačnog ishoda riješili u prvih pola sata kada su zabili sva tri gola, prvoga Murić (10), a drugog i trećeg Kulenović (12, 31).

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je s deset metara zatresao mrežu.

Dvije minute kasnije već je bilo 2-0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost.

Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

DERBI DELLA UČKA Rijeka je na Drosini već osvajala Kup, a za Istru ne smije igrati igrač koji je na posudbi iz Rijeke

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka. Lokomotiva je ostala posljednja s 20 bodova, četiri manje od devete Istre 1961 koja u nedjelju gostuje kod Dinama, a pet manje od osmog Varaždina.

Na vrhu je Osijek sa 65 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.