Komentari 127

Rijeka deklasirala Lokomotivu: Na bod do trećeplasirane Gorice

Riječani su došli do pete uzastopne prvenstvene pobjede kojom su se na samo bod približili momčadi Gorice. Momčad Gorana Tomića praktički je utakmicu riješila već u prvom poluvremenu

U jedinom subotnjem susretu 29. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin uvjerljivo svladala Lokomotivu s 3-0 (3-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Goran Tomić

Tomić prije Belupa 02:00

Domaći su sve dvojbe oko konačnog ishoda riješili u prvih pola sata kada su zabili sva tri gola, prvoga Murić (10), a drugog i trećeg Kulenović (12, 31).

Rijeka je povela u 10. minuti nakon poigravanja gostujuće obrane koju je iskoristio Menalo otevši loptu. Papadopoulos je klizećim startom pokušao ispraviti pogrešku, no lopta je samo pala na nogu Murića koji je s deset metara zatresao mrežu.

Rijeka i Lokomotiva sastali se u 29. kolu HT Prve lige

Dvije minute kasnije već je bilo 2-0, Andrijašević je proigrao Čerina na lijevom boku, uslijedilo je precizno proigravanje za Kulenovića kojemu nije bilo teško povećati prednost.

Kulenović je u 31. minuti još jednom bio strijelac, ovoga puta je ostao neometan na pet metara od vrata nakon dodavanja Murića.

Rijeka je na Drosini već osvajala Kup, a za Istru ne smije igrati igrač koji je na posudbi iz Rijeke

Četvrta Rijeka sada ima 48 bodova, samo jedan manje od treće Gorice, a pet više uz utakmicu više od petog Hajduka. Lokomotiva je ostala posljednja s 20 bodova, četiri manje od devete Istre 1961 koja u nedjelju gostuje kod Dinama, a pet manje od osmog Varaždina.

Na vrhu je Osijek sa 65 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drugi Dinamo.

29. kolo Prve HNL 19:05 , RUJEVICA
Rijeka
10' Murić, 12' 31' Kulenović
3 : 0
Lokomotiva
94'

Kraj utakmice 29. kola Prve HNL. Rijeka je zasluženom pobjedom uzela tri boda protiv Lokomotive.

90'+4'

Četvrti sudac pokazao je četiri minute sudačke nadoknade.

87'

Iz igre izlazi Andrijašević, a u igru ulazi Lepinjica.

78'

Odlična prilika za Lokomotivu. Greškom prilikom ispucavanja Nevistić je zamalo osigurao gol gostujućoj momčadi, ali natrčao je Šimić od kojega se lopta odbila prema golu Riječana. Sve je mirisalo na gol, ali je riječka obrana dobro reagirala i loptu izbila s gol linije nakon čega je i sudac svirao igranje rukom Šimića.