Roland Garros: Karanušić teško prošao, Veić predao

Roko Karanušić, 11. nositelj kvalifikacija za Roland Garros teškom je mukom pobijedio 199. tenisača svijeta, Ricarda Mella 4-6, 6-2, 12-10

Karanušić se, tako, odlično pripremio za mogući ulazak u glavni turnir u kojem se, dakako, igra na tri osvojena seta. Otpor Mella slomio je, naime, tek nakon 2 sata i 43 minuta igre. Karanušić je imao 17 break lopti u meču, iskoristio ih 5, dok je brazilski tenisač realizirao 3 break lopte od osam prilika. Bio je ovo njih prvi susret. Karanušić, koji trenutno zauzima 115. mjesto na ATP ljestvici, igrat će u 2. kolu protiv Kanađanina Petera Polanskog, 273. igrača na rang ljestvici, protiv kojeg, također, dosad još nikada nije igrao.
Antonio Veić predao je susret protiv Australca Marinka Matosevica pri rezultatu 7-5, 2-0 za Matosevica. Podsjećamo, Veić je prošlog tjedan nastupao na zagrebačkom ATP Chalengeru, ali je u osmini finala morao predati susret osmine finala protiv Argentinca Briana Dabula nakon dva sata i 40 minuta igre zbog ozljede zgloba.
U kvalifikacijama za Roland Garros zaigrat će još jedan hrvatski predstavnik, Ivan Dodig, a njegov protivnik u 1. kolu bit će Brazilac Caio Zampieri.