Dario rutiner, 13. put zaredom dvoznamenkasti u koševima...

Dario šarić zabio je 14 koševa, a imao je još i osam skokova i šest asistencija u utakmici protiv protiv Milwaukeeja. Bucksi su pobijedili Philadelphiju 112-98

Dario Šarić iz utakmice u utakmicu sve je zreliji i iskusniji. Neće uvijek zabiti 20 ili više koševa ili ostvariti 'double-double', ali hrvatski reprezentativac polako postaje NBA rutiner.

Čak i u jednoj slaboj utakmici Philadelphije Šarić je uspio izvući 14 koševa te osam skokova i šest asistencija. Nije bilo dovoljno da 76erse povuče do pobjede, ali svojom igrom i stavom trudi se sebe i suigrače učiniti boljima.

Milwaukee je slavio 112-98, a Šarić je s tih postignutih 14 koševa i 13. utakmicu zaredom postigao dvoznamenkasti broj poena. A čak i nije imao šutersku večer za pamćenje. Iz igre je gađao 5-15, dok se s tricama opet mučio, imao je 1-5.

Philadelphiju je uništio Giannis Antetokounmpo, debitant na nedavnom All Staru, s 24 koša, osam skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i tri blokade.

Kod 76ersa najviše je koševa zabio Justin Anderson, 19 uz šest skokova, no oduševio je 24-godišnji debitant Shawn Long, koji je za 15 minuta utrpao 13 koševa uz sedam skokova.

New York Knicksi pobijedili su Orlando 113-105. Mario Hezonja za Magic je igrao 15 minuta, a postigao je osam koševa uz tri skoka.

U derbiju Zapada San Antonio Spursi pobijedili su Houston Rocketse 112-110. Kawhi Leonard zabio je 39 koševa, no 17 je utrpao u posljednjoj četvrtini. U samoj završnici postigao je tricu, blokirao Hardena, a potom ubacio i oba slobodna bacanja.

James Harden, drugi kandidat za MVP nagradu, ali s Houstonove strane, zabio je 39 koševa uz 12 asistencija, no u posljednjoj četvrtini postigao je tek četiri poena.Spursi su u nizu od osam uzastopnih pobjeda.

Detroit i Chicago izjednačeni su na sedmom i osmom mjestu Istoka s 31 pobjedom i 32 poraza. U sinoćnjoj međusobnoj utakmici slavio je Detroit 109-95. Bullsima zbog ozljeda nisu mogli pomoći Wade i Rondo.

Najefikasniji kod Pistonsa bio je Reggie Jackson s 26 koševa, dok je Bullse predvodio Jimmy Butler s 27 poena i devet skokova.

Golden State Warriorsi nakon dva uzastopna poraza, prva u dvije godine, vratili su se s dvije pobjede. Prvo su sredili Knickse, a sinoć su pobijedili Atlanta Hawkse 119-111.

Andre Iguodala i Steph Curry zabili su po 24 koša, što je Iguodali najbolji učinak sezone. Hawkse je predvodio Paul Millsap s 20 koševa i 10 skokova.