Šetnjom do finala: Amerikanci su pomeli Litavce u Barceloni

SAD je ušao u finale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Litve 96-68. Amerikanci se nisu previše namučili. U finalu igraju protiv boljeg iz utakmice Francuska - Srbija

Američka košarkaška reprezentacija očekivano je ušla u finale Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. SAD je u polufinalu bio bolji od Litve 96-68. Dobro su se držali Litavci prve dvije četvrtine, ali nestali su kad su Amerikanci prebacili u višu brzinu.

Na poluvremenu je bilo 43-35 za SAD, ali u samo dvije minute treće četvrtine Amerikanci odlaze na 15 koševa razlike i od tada je prednost samo rasla. Bio je to kraj za Litvu, koja nije uspjela iznenaditi poput Francuza, koji su izbacili Španjolsku.

Kod Amerikanaca najbolji je bio Irving sa 18 koševa i četiri asistencije, po 16 su zabili Harden i Thompson, 13 je zabio Curry. Kod Litve po 15 koševa zabili su Kuzminiskas i Valanciunas, 12 je zabio Jaskevicius, a 10 Pocius.

SAD će u finalu igrati protiv pobjednika utakmice između Francuske i Srbije (petak)

Amerikanci idu po obranu svjetskog naslova i svoje 5. zlato na svjetskim prvenstvima.

Čini se kako im se nitko ne može suprotstaviti...