Sevilla i Valencia podbacili, David Silva se ozlijedio...

U 12. kolu Primere Valencia i Sevilla su kod kuće samo remizirali. 'Šišmišima' je bod uzela Mallorca (1-1), dok je Sevilla izvukla remi s Malagom (2-2)

U drugom dvoboju 12. kola španjolske nogometne lige Valencia i Mallorca na Mestalli su odigrali bez pobjednika, 1-1. Domaći su došli u vodstvo u 48. minuti golom najboljeg strijelca Primere Davida Ville, njegovog desetog ove sezone. Gosti su neuvjerljive domaćine ipak uspjeli iznenaditi izjednačivši u 85. minuti iz penala. Strijelac je bio Valero. Osim gubitka dvaju bodova, domaće je snašla još jedna nesreća. U 29. minuti dvoboja ozlijedio im se reprezentativni veznjak David Silva.Morao je izvan travnjaka nakon što je stradalo desno koljeno. Ozbiljnost zasad nije poznata, a tijekom nedjelje 23-godišnji će nogometaš proći svu silu pretraga. Remijem je završio i treći subotnji ogled. Sevilla je također kao favorit, na svom Sanchez Pizjuanu, ostala bez dvaju bodova. Odnijeli su im ih nogometaši Malage remiziravši 2-2 u andalužanskom derbiju. Opušteni su domaćini, iako s igračem viška na travnjaku nakon isključenja Alberta Luquea u 11. minuti, dopustili gostima da im zabiju dva gola, u 22. i 45. minuti, s igračem manje za 2-0 vodstvo. Tek je Luis Fabiano golovima u 58. i 72. minuti uspio probiti gostujuću obranu došavši do brojke od sedam postignutih pogodaka ove sezone. Treći je put ove sezone u jednoj utakmici postigao dva gola. Do kraja utakmice sastav Manuela Jimeneza ipak nije uspio doći do pobjede.Danas je na rasporedu veliki derbi između Barcelone i Real Madrida.