Slaven Belupo uz lošu igru prošao u drugo pretkolo

Slaven Belupo remizirao je s Birkirkarom na Malti što je gostima iz Koprivnice bilo dovoljno za plasman u drugo pretkolo Europske lige

Na gostovanju kod Birkirkare na Malti Slaven Belupo uspio je po nesnosnoj vrućini sačuvati 'nulu' i tako se plasirati u drugo pretkolo Europske lige. Momčad iz Koprivnice ponovno je igrala jako loše i do posljednje se minute mučila s Maltežanima. Napadi nogometaša Slaven Belupa bili su neučinkoviti i mlaki, a čim bi nogometaši Birkirkare uzeli loptu u posljednjem redu gostiju nastala bi panika. Opravdanje u 'teškim nogama' teško da će upaliti kod navijača 'farmaceuta' jer samo jedan gol iz dvije utakmice u mreži slabašnih Maltežana doista je sramotan. A da su suci u današnjoj utakmici bili koncetriraniji Slaven bi na samom kraju prvog poluvremena gubio 1-0. Nakon krivo dosuđenog zaleđa Slavenu je zabio napadač Birkirkare. Do kraja je ipak ostalo 0-0 i Slaven će sa strahom dočekati sljedećeg protivnika u Europi, makedonski Milano.