Španjolska trilerom protiv JAR-a do trećeg mjesta

Nogometaši Španjolske osvojili su treće mjesto na Kupu Konfederacija pobijedivši JAR u uzbudljivoj utakmici tek u produžetku 3-2 golom Alonsa

Nogometaši Južne Afrike i Španjoske odigrali su pravi triler u utakmici za treće mjesto na Kupu Konferencija u Johannesburgu. Domaćini su vodili 1-0 do 88' minute kada je Daniel Guiza dvaput u jednoj minuti zabio za veliki preokret "Furije". No strijelac prvog gola Katlego Mphela u trećoj minuti sudačke nadoknade iz lijepog slobodnog udarca izjednačio je na 2-2. Zvijezde utakmice bile su zamjene, Guiza je zamijenio Fernanda Torresa u 57. minuti, a Mphela Pienaara u 65. minuti. Tijekom cijele utakmice igralo se otvoreno, obje su reprezentacije imale opasnih prilika, no Španjolci su u produžetku bili koncentriraniji. Čak su pred kraj prvog produžetka oštećeni za penal, nakon što je branič JAR-a igrao rukom u kaznenom prostoru. Na kraju je domaće navijače rastužio Xabi Alonso, u 107. minuti majstorski je izveo slobodan udarac, kojim je spriječio lutriju penala. Španjolci su teškom mukom izborili broncu, a Južnoafrikancima nakon svega ostaje tek satisfakcija da su dobro odigrali turnir.