Splićankama drugo mjesto, pokal MEL-a ide u Maribor

Pred 3200 navijača u Spaladiumu odbojkašice Splita izgubile su u finalu MEL lige od gošći iz Maribora 3-0 u setovima. Treće su cure iz Rijeke

Odbojkašice Splita 1700 poražene su u finalu završnog turnira Srednjoeuropske lige od Nova KBM Branika iz Maribora s 0:3 (23:25,24:26,23:25) pred rekordnih 3200 gledatelja u Spaladium Areni.
Splićanke su u sva tri seta imale početnu prednost koju nisu uspjevale zadržati, u završnicama setova gošće su bile koncentriranije i sigurnije, te na koncu kući ponijele veliki pokal Srednjoeuropske lige.
U prvom su setu krenule igračice Viktora Hancharova sa sjajnih 11:6, ali Mariborčanke su se vratile te osvojile set. Još veću prednost Split 1700 ispustio je u drugom setu, unatoč ozljedi Dine Džapo vodile su sa čak 23:19, imale i set loptu na 24:23, ali ni to nije bilo dovoljno.
Treći set bio je vrlo sličan prethodnima, povele su Splićanke sa 17:13, imale i 23:22, no ponovio se isti scenarij i na koncu uvjerljiv poraz od 3:0.
Ipak, drugo mjesto u svakom slučaju nije neuspjeh, a pobjedom nad Rijekom Split 1700 će u doigravanje za naslov prvakinja krenuti s prve pozicije.
Po završetku izvrsno organiziranog turnira u Spaladium Areni dodijeljene su pojedinačne nagrade te pokali i medalje. Iz redova Splićanki Ivana Zburova proglašena je najboljom tehničarkom turnira, Dina Džapo najbolja je srednja blokerica, dok su preostale nagrade otišle u ruke Mariborčanki. Najbolji libero je Katja Medved, a titule najbolje pucačice, te najkorisnije igračice turnira odnijela je Monika Potokar.
Treće mjesto osvojila je ekipa Rijeke porazivši SVS Post s 3:0 (25:19,25:16,25:19)