Spursi i Villas-Boas sezonu otvorili porazom, 'svrake' bolje

Ni za Tottenham novog trenera Andre Villas-Boasa prvo kolo Premiershipa nije donijelo ništa dobrog. Spursi su odmah na startu izgubili od Newcastlea 2-1

Nova sezona Premiershipa nije najbolje krenula za velikane od kojih se od prve utakmice očekivalo da krenu u punoj brzini. Nakon remija transferima desetkovanog  Arsenala i potopa Liverpoola  kojem je West Bromwich utrpao tri komada ni Tottenham nije otvorio sezonu na najblistaviji način. Iako se činilo kako će se nakon vodstva Newcastlea Spursi ipak izvuči 'svrake' su u drugom poluvremenu ipak uzele sva tri boda.

Newcastle je slavio 2-1. Prvi gol postigao u nastavku susreta Demba Ba. Prije kraja poluvremena izjednačio je Defoe.

U prvih 45 minuta susreta Spursi su se ispromašivali. Prvo je upravo strijelac izjednačujućeg pogotka pogodio gredu,a  potom je jednako precizan, odnosno neprecizan bio i Gareth Bale.

Izjednačenje Defoea brzo je poništio Ben Arfa. Nakon četiri minute Newcastleu je dosuđen jedanaesterac. Ben Arfu su Lennon i van der Vaart nespretno srušili u kaznenom prostoru. Francuz nije pogriješio s bijele točke i donio pobjedu 'svrakama'.