Spursi su zaustavili Warriorse, Bogdanović zabio 19 u porazu

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića su sinoć sa 103-115 poraženi od Detroit Pistonsa, a on je u nešto više od pola sata koliko je proveo na terenu zabio 19 koševa.

Anthony Tolliver je za Detroit zabio 17 koševa, sve u drugom poluvremenu, a Aron Baynes 21 koš, od čega 17 u zadnjoj četvrtini za Detroit koji su iza Chicaga u borbi za zadnje mjesto za doigravanje u Istočnoj konferenciji. Najučinkovitiji kod Brooklyna bio je Thaddeus Young koji je zabio 24 koša, a Bogdanović je odigrao 33:21 minutu i uz 19 koševa upisao pet skokova i dvije asistencije.

Tolliver je ušao u igru 4:50 minute do kraja treće četvrtine i nekoliko minuta kasnije je Bogdanović zabio koš kojim je zaključena serija od 13-0 zahvaljujući kojoj su Netsi vodili sa 71-65. Andre Drummond je nakon toga odgovorio zakucavanjem za Detroit i rezultat je bio izjednačen na 77-77 na kraju te četvrtine. Pistons su zadnju četvrtinu počeli serijom od 16-4  i tricom Tollivera koja je dovela Detroit u vodstvo od 93-81.

San Antonio Spursi su nastavili svoju dominaciju na domaćem terenu pa čak i protiv najbolje momčadi NBA. LaMarcus Aldridge je zabio 26 koševa uz 13 skokova i Spursi su pobijedili Golden State Warriorse sa 87-79  povećavši svoj pobjednički niz na domaćem terenu na 33 utakmice u regularnom dijelu sezone.

Ovo je za Warriorse najniži učinak ove sezone, a Spursi su jakom obranom njihovog najboljeg igrača Stephena Curryja ograničili na svega 14 pogodaka. San Antonio (59-10) se približio na tri utakmice Golden Stateu (62-7) na prvom mjestu Zapadne konferencije.

Kawhi Leonard je dodao 18 koševa i 14 skokova za Spurse koji su ukupno upisali 44 pobjede zaredom na domaćem terenu (ako se računaju i utakmice s kraja prošle sezone) te se tako izjednačili s Chicago Bullsima na drugom mjestu. Klay Thompson je ubacio 15 koševa za Golden State, a Draymond Green 11.

Oklahoma City Thunder je sa 115-111 slavila protiv Indiana Pacersa, a Russell Westbrook je s 14 koševa, 11 skokova i 14 asistencija upisao svoj 14. triple double ove sezone. Najbolji strijelac Oklahome bio je Kevin Durant koji je zabio 33 koša i 13 skokova. Od Westbrooka više triple doublea u jednoj sezoni sada ima jedino Magic Johnson koji ih je u sezoni 1988./89. upisao 17.

Indiana nije uspjela stići do pobjede unatoč raspoloženom Paulu Georgeu koji je zabio 45 koševa.

Miami Heat je sinoć slavio protiv Cleveland Cavaliersa sa 122-101, a Dwyane Wade je, zabivši na utakmici 24 koša, prešao brojku od 20.000 koševa u karijeri i postao 41. košarkaš u povijesti NBA kojem je to uspjelo. Rookie Josh Richardson je dodao 19, a Goran Dragic 18 uz 11 asistencija.

Cleveland je predvodio LeBron James s 26 pogodaka, a Richard Jefferson je ubacio 20 za Cavalierse.

Rezultati NBA-a:

• Miami Heat - Cleveland Cavaliers 122-101
  • Washington Wizards - New York Knicks 99-89
  • Charlotte Hornets - Denver Nuggets 93-101
  • Detroit Pistons - Brooklyn Nets 115-103 (Bojan Bogdanović je igrao 33:21 minutu, upisao je pet skokova, dvije asistencije i zabio 19 koševa)
  • Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 111-115
  • Atlanta Hawks - Houston Rockets 109-97
  • Chicago Bulls - Utah Jazz 92-85
  • Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 113-102
  • San Antonio Spurs - Golden State Warriors 87-79