To je to što me zanima!

Štimac: Hajduk je u rasulu, pa jedva smo skupili 400.000 € za trenera! Bobanu treba vremena

Igor Štimac opet bi volio biti izbornik, odbio je neke klubove HNL-a. Oštro kritizira stanje u Hajduku, kritizira prošlosezonsko vodstvo "modrih" i brani Zlatka Dalića
Vidi originalni članak

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac i izbornik, trener posljednje Hajdukove šampionske generacije 2005. Igor Štimac (57) bez posla je od ljeta prošle godine nakon petogodišnje etape u Indiji i čeka pravi poziv za nastavak trenerske karijere.

- Poziva ima, ali ne želim se baciti na glavu. HNL mi nije imperativ, imao sam nekoliko situacija u kojima su me ljudi iz domaćih klubova i zvali i pitali da li sam zainteresiran preuzeti, nisam bio. Držim se ovoga da bih radio s jednom od reprezentacija. Vidjet ćemo što slijedi - rekao je Štimac gostujući u emisiji Studio 4 HTV-a.

Hajduk je imenovao novog trenera Gonzala Garcíju, koji je naslijedio Gennara Gattusa, a on je postao izbornik Italije. U međuvremenu, nema vijesti o pojačanjima u kadru, prozivka i okupljanje momčadi zakazani su za petak.

- Ne postoji netko tko je dokazao da voli Hajduk više od mene. Ja to nisam dokazivao riječima, nego svojim igrama, kako i na koji način sam kapetansku traku nosio. Prvi sam mali dioničar tog kluba, bio sam volonter tijekom četiri godine funkcionerskog rada, imam iza sebe trofeje i ostvarenja, a ima i bolnih poraza. Za razliku od drugih, ja sam stavio egzistenciju svoje obitelji stavio na bubanj zbog Hajduka. A sada se od Hajduka grabi pod krinkom neke velike ljubavi, demokracije i poštenih izbora - rekao je Štimac i oštro dodao:

- Klub je u rasulu, to je prava istina. Akumulirani dug s efektivnim dugom prelazi 60 milijuna eura. Pred vratima nam je početak novog prvenstva, jedva smo uspjeli skupiti 400.000 eura za trenera. Pojačanja nema.

Dinamo je okrenuo novu stranicu s Marijem Kovačevićem kao trenerom, nizom novih igrača i Zvonimirom Bobanom kao šefom uprave. O bivšem suigraču iz reprezentacije Štimac je zasad rezerviran:

- Ne bih se volio staviti u ulogu onih koji kritiziraju Bobana na početku rada jer nije korektno. Ako netko treba imati znanje o tome kako posložiti stvari u nogometnom klubu ili organizaciji, onda je to svakako Zvonimir Boban. Dajmo mu vremena da pokaže rezultate sa sportskom politikom koju provodi u Dinamu.

Pritom je okrznuo druge ljude u vodstvu maksimirskog kluba.

- Evidentno je da su ljudi vrlo slični onima koji vode Hajduk zadnjih 15 godina zeznuli stvar do kraja u Dinamu prošle godine sa načinom djelovanja.

O rezultatima izbornika Zlatka Dalića poručio je:

- Zlatko je zaslužio sve što je ostvario s Hrvatskom. Njegov put kroz karijeru bio je iznimno težak. Pokazuje znanje i beskompromisno vodi reprezentaciju, uz jasne kriterije: samo oni koji istinski vole Hrvatsku.

Idi na 24sata

Komentari 45

  • nenad0077 29.06.2025.

    Hajduk krdi zakone i Hrvatske i EU oravne norme,pa ne moze po zskonu neka Udruga voditi privtedni dubjekt,Udruga nas hajduk je nacin da izvlace novac iz Hyjduka,pa zamislite Hajdukov novac od članarina ide na racun te udruge,kojs onda njime kupuje dionice Hajduka

  • nenad0077 29.06.2025.

    Štimac jedini moze spasiti Hajduk

  • BubaZg80 20.06.2025.

    ANK Rasulo iz Splita, aeee. Ovo A je amaterski.

Komentiraj...
Vidi sve komentare