Italija sigurno do osmine finala, stigla rekord star čak 83 godine

Talijanska reprezentacija ponovo je pokazala klasu te je golom Pessinija iz prvog poluvremena sigurno došetala do osmine finala Europskog prvenstva

Nakon odigranih susreta trećeg kola A skupine Eura, reprezentacije Italije i Walesa prošle su u osminu finala, dok je Švicarska osvojila treće mjesto i morat će čekati rasplet u ostalim skupinama kako bi doznala ide li i ona dalje.

POGLEDAJTE VIDEO: Perišićev gol Češkoj

Italija je u susretu posljednjeg kola u Rimu na Olimpicu pobijedila Wales s 1-0 upisavši i treću pobjedu u skupini.

Gol odluke zabio je Matteo Pessina u 39. minuti utakmice. Wales je od 55. minute igrao bez isključenog Ethana Ampadua.

Bila je to 30. utakmica "Azzurra" u nizu bez poraza, čime je izbornik Roberto Mancini izjednačio talijanski rekord star 83 godine. Do sada najduži niz bez poraza "Azzurri su ostvarili od studenog 1935. do prosinca 1938. kada su pod vodstvom Vittoria Pozza nanizali 30 susreta bez poraza pri čemu 24 pobjede i šest remija.

Posljednji poraz Mancini je na klupi "Azzurra" upisao u rujnu 2018. u Lisabonu od Portugala (0-1) u Ligi nacija, a potom je njegova momčad nanizala 25 pobjeda i pet neodlučenih ishoda.

U drugoj utakmici danas, Švicarska je u Bakuu pobijedila Tursku s 3-1. Strijelci za Švicarsku bili su Haris Seferović (6) i Xherdan Shaqiri (26, 68). Gol za Tursku zabio je Irfan Can Kahveci (62).

BAŠ SU FRATELLI Čudesni Talijani: Pobijedili su 10 puta zaredom bez primljenog gola, zadnji put izgubili 2018.

Italija je pobjedom protiv Walesa učvrstila svoju poziciju na samom vrhu osvojivši maksimalnih devet bodova. Wales i Švicarska imaju po četiri boda, a Turska je s tri poraza ostala na nuli.