Tomas završio karijeru: Bio na dva SP-a, za 'vatrene' 49 puta

Stjepan Tomas igrao je za Dinamo, Fenerbahče, Galatasary, Rubin Kazan... Osvojio je hrvatsko, tursko i rusko prvenstvo. Za Hrvatsku je igrao čak 49 puta...

Stjepan Tomas (34) završio je karijeru nakon 18 godina. Počeo je u Istri, nastavio u Hrvatskom Dragovoljcu i Dinamu, a potom otišao u inozemstvo. Nanizao je Vicenzu, Como, Fenerbahče, Galatasary, Rubin, Gaziantepspor i Bucaspor. Za Hrvatsku je igrao 49 puta i zabio jedan gol, a bio je i na dva Svjetska prvenstva. Debitirao je protiv Poljske 1998., a posljednji nastup imao je protiv Australije 2006. godine na SP-u u Njemačkoj.

- Prije šest mjeseci me doveo trener Ujgun, a odlučio je otići. Splet okolnosti pridonio je ubrzanju moje odluke. Imam i određenih problema i konačno sam zaključio da je najbolje da objesim kopačke o klin. Što ću dalje tek moram vidjeti - rekao je za Sportske novosti.

Osvojio je tursko prvenstvo i kup s Fenerbahčeom i Galatasarayem. Bio je prvak s Dinamom, a dva prvenstva osvojio je i u Rusiji s Rubin Kazanom. Karijera za veliko poštovanje...