Tomljanović izbacila Vesninu i ušla u 3. kolo Roland Garrosa

Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović sjajnim nastupom izborila je 3. kolo Roland Garrosa svladavši Vesninu 7-6 (6), 6-2. Tamo čeka Radwansku ili Pliškovu...

Nakon Marina Čilića, četvrtog dana Roland Garossa treće kolo je izborila i Ajla Tomljanović svladavši Ruskinju Jelenu Vesninu 7-6 (6), 6-2.

21-godišnja Zagrepčanka priredila je još jedan sjajan nastup pobijedivši 32. tenisačicu svijeta za sat i 20 minuta. Tomljanović je pokazala zrelost spasivši dvije set lopte u prvom setu, kojeg je uzela nakon tie-breaka.

Hrvatska tenisačica spasila je i 0-2 s početka drugog seta te je zaredala šest gemova za konačnu pobjedu. U trećem kolu čeka je treća nositeljica Agniezska Radwanska ili Karolina Pliškova.