U prvom kolu Serije A stradao i Inter, zaustavio ga je Palermo

Inter je zaustavljen na gostovanju kod Palerma u posljednjem susretu 1. kola talijanske Serie A. Iako je Inter dva puta vodio na kraju je izgubio 4-3 od domaćina

U posljednjem susretu prvog kola talijanske Serije A Palermo je zaustavio Inter.

Inter je poveo golom Diega Milita koji je osigurao 'nerazzurrim' miran odlazak na odmor sa minimalnim vodstvom.

No u nastavku je Palermo izjednačio golom Miccolija već u 48. minuti susreta. Svega tri minute kasnije Interu je dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Silvestrea nad Samuelom.

Milito je nepogriješiv s bijele točke i gosti iz Milana su opet u vodstvu. Ne za dugo, jer je u 54. minuti Hernandez ponovno poravnao rezultat.

Palermo je ponovno poveo u 86. minuti slobodnim udarcem Miccolija koji je prešao preko živog zida i zavarao Julija Cesara na golu Intera.

Dvije  minute bile su dovoljne domaćinima da postignu i četvrti gol. Među strijelce se upisao i Mauricio Pinilla.

Novo pojačanje Intera, Diego Forlan uspio je tek smanjiti u drugoj minuti sučeve nadoknade na ubacivanje Sneijdera.

Momčad Devisa Mangiaje napravila je veliki pothvat i zaustavila goste iz Milana. Gasperini je sezonu na klupi Intera otvorio porazom, ali Inter nije jedini 'velikan' koji je kiksao u prvom kolu.