Utrecht zabio Ajaxu 6 komada! A Dinamo nije stvorio ni šansu

Utrecht je na domaćem terenu igrao protiv Ajaxa. U utakmici s pregršt golova slavili su 6-4 protiv Dinamovog protivnika kojem "modri" u 180 minuta nisu stvorili šansu...

Treba pogledati istini u oči, ne igramo dobro, rekao je nakon debakla protiv Ajaxa sportski direktor Dinama Zoran Mamić. Dinamo je u Amsterdamu izgubio 4-0, a i to je bio dobar rezultat s obzirom na igru kakvu su pokazali "modri" igrači.

Trener Dinama Kruno Jurčić divio se Ajaxu.

- Protivnik nam je postavio ciljeve kojima moramo težiti u budućnosti, a mi imamo momčad kakvu imamo - kaže Kruno.

No ako trebamo težiti Ajaxu, što bi nam tek onda bio jedan Utrecht koji tom istom Ajaxu "utrpa" šest komada i pobjedi nizozemsku momčad 6-4? Dinamo tom istom Ajaxu u dvije utakmice jedva da je stvorio šansu...

Utrecht je u donjem dijelu ljestvice i u 11 kola tek je triput slavio. Poveo je Ajax u 8. minuti golom Bulykina. No Utrecht preokreće preko Asarea i Duplana. Potom Ajax preokreće i golovima Ooijera i ponovno Bulykina vodi 3-2. Slijede tri gola Utrechta i domaći vode 5-3. Ajax uspijeva smanjiti na 5-4 preko Eriksena, ali Kali postavlja konačnih 6-4. Prava golijada i poraz Ajaxa koji, čini se, igra dobro jedino protiv Dinama.

Utrecht se tek 4. pobjedom u 12 kola malo pomaknuo iz opasne zone ispadanja (sad su na 11. mjestu), a Ajax drži 5. mjesto lige.

Nizozemska liga, 12. kolo:

Utrecht - Ajax 6-4 (Asare 16, 54, Duplan 20, Bovenberg 49, Mulenga 52, Kali 90 / Bulykin 8, 41, Ooijer 32, Eriksen 72)