VIDEO Ajax nastavlja strelovit uspon. Šutalo i Sosa su igrali

Nakon lošeg ulaska u sezonu Ajax je sada stigao do petog mjesta na ljestvici. Josip Šutalo je opet bio u početnih 11 'kopljanika' dok je Borna Sosa šansu dobio u nastavku

Josip Šutalo igrao je čitavu utakmicu za Ajax, Borna Sosa ušao je u 77. minuti, dok je Jakov Medić ostao na klupi u 2-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Sparte iz Rotterdama u 15. kolu nizozemske Eredivisie kojom je nastavljen uspon "kopljanika" na ljestvici.

Ajax je poveo 2-0 golovima Brobbeya (8) i Bergwijna (42-11m) u prvom poluvremenu, a na konačnih 2-1 smanjio je Neghli (55).

Nakon lošeg ulaska u sezonu Ajax je sada stigao do petog mjesta na ljestvici sa 24 boda, tri više od sedme Sparte.

Na čelu je PSV Eindhoven sa 45 bodova, 10 manje ima drugi Feyenoord.