VIDEO Barcelona iz ponovljenog penala do pobjede u 97. minuti

Celta je držala remi protiv Barcelone duboko do sudačke nadoknade, a onda je Lewandowski iskoristio poklon, pa i prijestup protivničkog golmana da donese pobjedu 2-1

Nogometaši Barcelone teškom su mukom pobijedili u 25. kolu španjolske La Lige, golom u sudačkoj nadoknadi svladali su Celtu u Vigu s 2-1.

Junak Barcelonine pobjede bio je Poljak Robert Lewandowski koji je postigao oba pogotka, kao i pobjednički jedanaesterac u 97. minuti. Tada je vratar Celte Guaita obranio prvo šut Poljaku, ali je udarac s bijele točke ponovljen zbog golmanova izlaženja ispred gol-linije. U ponovljenom pokušaju Lewandowski je zabio za pobjedu.

Prvi gol Lewandowskog pogledajte OVDJE, pobjednički OVDJE, a izjednačujući Celte OVDJE.

Prije toga je isti igrač u 45. minuti doveo goste u vodstvo, dok je odmah na startu nastavka izjednačio Iago Aspas. Barcelona se time vratila na treće mjesto ljestvice, dok je Celta i dalje vrlo blizu opasne zone ispadanja, na 17. poziciji.

U nedjelju će igrati Rayo Vallecano - Real Madrid, Granada - Almeria, Mallorca - Real Sociedad i Betis - Alaves, dok će ovo kolo zaključiti Athletic Bilbao - Girona ogledom u ponedjeljak.