VIDEO Na današnji dan Bokšić je zabio zadnji gol bogate karijere

Bokšić je karijeru završio u Engleskoj, a igrao je još za Hajduk, Cannes, Marseille, Lazio i Juventus, a u klupskoj karijeri zabio je ukupno 104 gola

Boxing Day jedan je od najpoznatijih nogometnih dana u godinu. Kada svi odmaraju i sve lige miruju, Englezi igraju utakmice i vrlo često to znaju biti vrlo zanimljivi susreti. Zauvijek će se pamtiti onaj iz 1963. kad je na deset utakmica palo nevjerojatnih 66 golova.

POHVALIO UZLET KLUBA Alen Bokšić o Hajduku i ikonskoj izjavi: 'Šokiralo me da je toliko odjeknula. Livaja je mađioničar'

A upravo na Boxing Day posljednji gol u karijeri zabio je i legendarni Alen Bokšić. Hrvatski napadač karijeru je završio u 34. godini u Middlesbroughu, a posljednja žrtva njegovih majstorija bio je Manchester United. Middlesbrough je 26. prosinca 2002. kreirao veliko iznenađenje i pobijedio United 3-1.

Prvi gol bio je djelo Alena Bokšića. Boka je pred kraj prvog poluvremena sjajno izbjegao zaleđe i majstorski zabio na asistenciju Francka Queudruea. Utrčao je u prazan prostor i prebacio bivšeg suigrača Fabiana Bartheza

POGLEDAJTE VIDEO OD 0:36

JE LI ON SPASITELJ? Užasno je bogat, obožava sport, a sada je postao vlasnik kluba za koji navija od malih nogu

Početkom drugog poluvremena 'Boro' je povećao svoju prednost, a zabio je Nemeth. Ryan Giggs smanjio je na 2-1 u 68. minuti, a pobjedu Middlesbrougha potvrdio je Job u 85. minuti.