VIDEO Skromna večer Zupca, bek Sixersa utrpao 50 koševa

U Philadelphiji više nema Hardena, čijim je odlaskom lopta završila u rukama 23-godišnjeg Maxeyja, koji bi mogao zaigrati prvi put na All-Star utakmici ako ovako nastavi sezonu

Košarkaši Los Angeles Clippersa pretrpjeli su peti uzastopni poraz u NBA ligi, a četvrti nakon angažiranja Jamesa Hardena izgubivši na svom terenu od Memphis Grizzliesa sa 101-105.

Clippersi su gotovo čitavim tijekom susreta bili u zaostatku, početkom četvrte četvrtine Grizzliesi su imali i 14 poena prednosti, ali minutu i pol prije kraja bilo je 98-98. Ipak, samu završnicu bolje su odigrali Grizzliesi i upisali svoju te drugu pobjedu u sezoni.

UDARIO GA AUTOMOBIL Košarkaš iz NBA lige nastradao u prometnoj! Slomljena su mu rebra, izbivat će duže vremena

Desmond Bane sa 27 i Marcus Smart sa 17 koševa predvodili su Grizzliese, dok su Paul George sa 26 i Norman Powell sa 20 ubačaja predvodili Clipperse. Hrvatski reprezentativni centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac (26) je za 23:29 minuta provedenih na terenu ubacio šest koševa(šut za dva 2-4, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, a asistenciju i osvojenu loptu.

UTAKMICA ZA POVIJEST VIDEO Čudesni Dončić imao najbolju šutersku večer u NBA karijeri i ponovno srušio rekord

Clippersi su pali na omjer pobjeda i poraza 3-6, dok su Grizzliesi na 2-8.

Utakmica karijere za Maxeyja

Philadelphia 76ersi pobijedili su osmu uzastopnu utakmicu slavljem protiv Indiana Pacersa 137-126. Aktualni MVP lige, Joel Embiid, po običaju je dominirao s 37 koševa, 13 skokova i sedam asistencija. Ipak, Embiida je u pobjedi zasjenio bek Tyrese Maxey, koji je ove sezone možda i najviše napredovao u NBA ligi.

Maxey je prvi put u karijeri ubacio 50 koševa na utakmici. Pacersima je utrpao točno 'pedesetku' uz šut 20 od 32 (trica 7 od 11). Imao je i sedam skokova, pet asistencija, tri blokade i samo dvije izgubljene lopte.

NBA NOĆ Milwaukee izgubio uz Giannisov učinak sezone, Atlanta u trileru do teške pobjede kod Orlanda

U sezonu je ušao fantastično. Zabija u prosjeku 28.6 koševa uz 5.4 skokova i 7.2 asistencije. Usporedbe radi, Prošle je sezone Maxey u prosjeku zabijao 20 koševa uz tri skoka i tri asistencije. Istina, više nema Hardena, čijim je odlaskom lopta završila u rukama upravo ovog 23-godišnjaka, koji bi mogao zaigrati prvi put na All-Star utakmici ako ovako nastavi sezonu.