VIDEO Šarić se ozlijedio u finalu! Phoenix je poveo protiv Bucksa

Dario je krivo doskočio na desno koljeno i nije mogao nastaviti prvu utakmicu finalne serije doigravanja NBA-a. Težina ozljede zasad nije poznata, a na prvu nije izgledalo dobro

Phoenix Sunsi pobijedili su u prvoj utakmici NBA finala protiv Milwaukee Bucksa 118-105 na svom parketu, ali brine ih ozljeda hrvatskog košarkaša Darija Šarića.

Dvije minute prije isteka prve četvrtine Šibenčanin je ozlijedio desno koljeno u borbi za loptu. Odmah je šepao i morao napustiti teren.

Nije ga bilo u kvalifikacijama za Olimpijske igre zbog finala, a u najavi utakmice rekao je kako je ostvarenje sna što se bori za prsten nakon teške sezone isprepletene ozljedama i covidom.

Sunsi se još nisu oglasili o težini ozljede, ali bolovi u koljenu bez ikakvog kontakta ne sugeriraju na dobar rasplet.

Šarićevu ozljedu možete pogledati OVDJE.

Chris Paul vukao je Phoenix do pobjede s 32 poena i devet asistencija, Devin Booker dodao je 27, Deandre Ayton 22 uz čak 19 skokova. Šarić je u dvije minute u igri do ozljede promašio jedan šut za dva i uzeo jedan napadački skok. Kod Milwaukeeja je Khris Middleton bio najefikasniji s 29 koševa, Giannis Antetokounmpo zabio je 20 uz 17 skokova.

Iduća utakmica igra se u noći na petak, također u Phoenixu.