Warriorsi slavili u produžetku, 'buka' navijača od 110 decibela

Spursi su u više navrata imali osam koševa prednosti, čak i pet minuta prije kraja, ali nisu izdržali. Golden State je pobijedio 97-87 i izjednačio seriju Zapada na 2-2

Fantastična serija igra se u polufinalu Zapadne konferencije, nakon četiri utakmice Golden State i San Antonio su izjednačeni. Serija je na 2-2 nakon 97-87 (84-84) pobjede Warriorsa, a sinoć se opet igrao produžetak.

GS je poveo 11-6, ali potom Spursi preuzimaju vodstvo serijom 14-0. U jednom trenutku su imali 11 koševa prednosti, a na odmor odlaze s +8. Domaći su ih stigli u 3. četvrtini, ali sredinom posljednje četvrtine San Antonio ponovno ima osam poena viška. Warriorsi se nisu predali, izjednačili su 30 sekundi prije kraja. Obje momčadi imali su šuteve za pobjedu, Ginobili s jedne strane pa Jack s druge.

U produžetku je sve bilo brzo riješeno, serija 9-0 Warriorsa na krilima 20.000 sjajnih navijača koji su napravili 'buku' od čak 110 decibela.

Trio Barnes (26), Jack (24) i Curry (22) bio je nezaustavljiv, kombinirano su zabili 72 koša. Treba izdvojiti i Boguta koji je obrambeno bio sjajan iako je imao tri prekršaja već u uvodnom dijelu utakmice. Imao je čak 18 skokova. Kod Spursa je najefikasniji bio Ginobili s 21 poenom.