Zadar pao u Domžalama, domaća pobjeda Cibone

Košarkaši Zadra izgubili sdu kod Heliosa nakon produžetka 94-92, dok je Cinona u Draženovom domu pobijedila FMP Železnik 85-78

U utakmici 18. kola regionalne košarkaške "NLB" lige Zadar je neočekivano nakon produžetka izgubio na gostovanju u Domžalama od posljednjeplasiranog Heliosa sa 92-94 (29-21, 16-12, 17-27, 18-20; 12-14). Najefikasniji u sastavu Zadra bio je Todor Gečevski sa 25 koševa, a kod Heliosa je Nicholas Jacobson ubacio 33 pogotka. Nakon 18 kola Zadar ima 12 pobjeda i šest poraza, a Helios četiri pobjede i 14 poraza. U isto vrijeme, Cibona je u svojoj dvorani svladala FMP sa 85-78 (27-20, 22-28, 20-12, 16-18). Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Davor Kus sa 23 koša, a kod FMP-a Dragan Labović sa 22. Nakon 18 kola Cibona ima 12 pobjeda i šest poraza, a FMP osam pobjeda i 10 poraza.