Zadrani iščupali pobjedu nad Partizanom u velikoj drami...

Pola koša razdvojilo je košarkaše Zadra i Partizana u utakmici 12. kola ABA lige u Višnjiku. Iako su vodili većinu dvoboja, na kraju su domaćini strahovali za bod(ove)

Izgledalo je kao da će Zadar u istom tjednu bez prevelike drame upisati pobjede protiv dva ponajbolja regionalna ligaša Cedevite i Partizana, ali protiv Beograđana ipak nije moglo bez drame. Poslije velike drame ostat će zapisana pobjeda 69-68.

Domaćin je uz bučnu podršku Tornada otvorio utakmicu vodstvom 6-0, potom ipak malo smanjio tempo za 15-12 nakon prve četvrtine. Sobin je stopostotnim učinkom vukao Zadrane do +9 tri minute prije velikog odmora, a tek nešto manja bila je nakon 20 minuta (34-27).

Partizan je i u trećoj četvrtini nastavio tonuti, a prednost je početkom zadnje dionice iznosila čak +13 (55-42). No od tog trenutka stao je šut domaćine, a Beograđani su ubacili u brzinu više i preko skokova u napadu izborili egal-završnicu. Na to se nadovezalo pet osobnih Sobina i Kraljevića, pa su u završnici presudila slobodna bacanja.

Od dobitne pozicije Zadar se doveo u situaciju da je Andrić imao dva bacanja za produžetak. Prvo je pogodio, ali drugo ne i Zadrani su mogli početi slaviti veliku pobjedu, petu ove sezone kojom se dižu na osmo mjesto ABA lige. Partizan je na omjeru 6-6 na petom mjestu.

James Florence bio je najefikasniji u pobjedničkim redovima s 25 poena, a Sobin je zaključio utakmicu na 14. Na drugoj strani Milan Mačvan ubacio je 14 koševa.