Komentari 738

Sharbini srušio Dinamo nakon 50 utakmica, Rijeka pobijedila!

30

Rijeka je u derbiju HNL-a na Rujevici preokretom došla do pobjede nad Dinamom nakon tri godine 2-1, a "modri" su izgubili u ligi nakon 50 susreta i pali na 3. mjesto

Pedeset utakmica nanizao je Dinamo bez poraza u MAXtv Prvoj ligi, ali nije izdržao i prvo gostovanje na Rujevici. Rijeka je iskoristila igrača više od 34. minute i crvenog kartona Jérémyja Taravela te je preokretom, nakon vodećeg gola Juniora Fernandesa, u drugom dijelu zabila dva (Samardžić, Sharbini) te pretekla "modre" na drugom mjestu ljestvice.

Ispunjen stadion Rijeke na Rujevici nije prisustvovao osobito lijepoj utakmici u prvom poluvremenu, no vidio je čak šest žutih kartona (osam ukupno) i jedan crveni. Domaćin je prema naprijed bio praktički sterilan, nije imao niti jednu izrazitu šansu. Gosti su, s druge strane, svoju iskoristili već u šestoj minuti.

Josip Pivarić ubacio je iz auta, a Junior Fernandes nadskočio stopere Rijeke koji se vrlo loše postavili i glavom pogodio u suprotan kut mreže Ivana Vargića, koji je mogao i bolje reagirati.

Rijeka je nakon gola imala kratku dominaciju u posjedu lopte, ali nije ništa mogla napraviti prema naprijed. A onda joj je kartu za povratak u utakmicu pružio Taravel glupim potezom u 34. minuti. Goal se prisjetio još takvih koje su počinili stranci u Dinamu.

Vešović je faulirao Machada, a Francuz se našao pozvanim izravnavati račune i glavom nasrnuo na Crnogorca. Marko Matoc opravdano ga je poslao u svlačionicu.

Bijeli nisu mogli iskoristiti brojčanu nadmoć do kraja prvog dijela, no poentirali su samo pet minuta nakon početka drugog. Anas Sharbini centrirao je iz kornera s lijeve strane, a na drugoj strani Miral Samardžić glavom od travnjaka pogodio za izjednačenje.

Kekovi su izabranici nastavili dominirati do samog kraja utakmice, "modri" su tek povremeno uspjeli priprijetiti iz daljine preko zamjena Ćorića i Soudanija, baš kao što je Josip Radošević na drugoj strani testirao Antonija Ježinu pet minuta prije kraja.

Nije Eduardova rezerva, koji je dobio povjerenje Zorana Mamića nakon silnih Portugalčevih kiksova u posljednje vrijeme, imao previše posla, no u nadoknadi je zakazao. Nakon ubačaja Vešovića s desne strane Ježina je odbio loptu na nogu Anasu Sharbiniju, a riječki kapetan odbijanac je pospremio u mrežu za konačnih 2-1 u 91. minuti.