Komentari 8

Ekvador i drugi put izgubio, remi Čilea i Meksika u golijadi

3

Nakon remija s Meksikom Bolivija je u drugom kolu skupine A na Copa Americi pobijedila Ekvador 3-2. U drugoj utakmici domaćin Čile i Meksiko odigrali su 3-3

Utakmicama u skupini A počelo je drugo kolo Copa Americe . U prvoj utakmici večeri Bolivija je došla do prve pobjede na prvenstvu. Bolivijci su svladali Ekvador 3-2 i tako sada s Čileom dijele prvo mjesto na tablici.

Bolivija je već u prvih 45 minuta imala 3-0 te se u drugom dijelu opredijelila za čuvanje rezultata. Za veliku prednost do odmora su zabili Raldes, Smedberg-Dalence i Moreno iz penala. No povlačenje Bolivije u drugom je dijelu iskoristio Ekvador te golovima Valencije i Bolanosa dolazi blizu izjednačenja, no za više od minimalnog poraza nije bilo snage.

Ekvador posebno može žaliti za promašenim penalom u 38. minuti. Enner Valencia izborio je i sam izveo penal. U prvom pokušaju zabio je gol, no sudac je ponovio kazneni udarac zbog preranog utrčavanja njegova suigrača. U drugom pokušaju Valencia je izabrao istu stranu, no golman Quinonez mu je obranio.

U drugoj utakmici te skupine domaćin je u golijadi podijelio bodove s Meksikom. U utakmici punoj preokreta završilo je 3-3, a Čile se tim bodom izjednačio na vrhu tablice s Bolivijom. I jedni i drugi imaju po četiri boda. Počelo je golom Meksika, Vuoso je zabio za 1-0 u 21. minuti. No samo minutu kasnije Vidal zabija lijep gol glavom za 1-1. U 29. ponovno vodi Meksiko, ovoga puta golom Jimeneza, ali na poluvrijeme se odlazi s 2-2 jer Vargas zabija u 42. minuti nakon još jednog udarca glavom.

Drugi dio bolje otvara Čile koji nakon sudara Vidala i Floresa u 55. minuti dobiva penal. Veznjak Juventusa precizan je i Čile napokon vodi. No opet ne za dugo. Već u 66. minuti ponovno zabija Vuoso iz kontre, ovoga puta za konačnih 3-3.

Dinamov napadač Angelo Henriquez i drugu je utakmicu presjedio na klupi.

Meksiko, koji na Copa Americi igra s pozivnicom, iz dvije utakmice ima dva remija te je treći u skupini A.

Skupina A:

• Ekvador - Bolivija 2-3 (Valencia 48', Bolanos 81'/ Raldes 5', Smedberg-Dalence 18', Moreno 43')
  • Čile - Meksika 3-3 (Vidal 22', 55', Vargas 42'/ Vuoso 21', 66', Jimenez 29')