Komentari 82

Inter jedva svladao devetoricu igrača Lazija, Kova je asistirao

1

Mateo Kovačić igrao je cijelu utakmicu u teško izborenoj pobjedi Intera kod Lazija i namjestio pobjednički gol za 2-1. Rimljani su zadnjih pola sata igrali s devetoricom

Samo šest minuta dijelilo je Lazio od velikog remija protiv Intera na Olimpicu. Velikog jer su od 61. minute bili s dva igrača manje nakon što je crveni karton dobio Federico Marchetti. "Nerazzurri" su na kraju ipak uspjeli slaviti 2-1.

Lazio je poveo golom Antonija Candreve u osmoj minuti na dodavanje Felipea Andersona, no ubrzo je uslijedio hladan tuš za domaćine. Mauricio je u 24. minuti srušio Palacija u izglednoj situaciji za gol i dobio crveni, a iz slobodnjaka je Hernanes lijepo pogodio za 1-1.

Stvari su za domaćine postale još i gore u 61. minuti, kad su ostali s devetoricom igrača. Marchetti je zbog starta na Icardiju skrivio penal i morao u svlačionicu, a Icardi se oglušio na pravilo da igrač nad kojim je načinjen faul za penal ne izvodi udarac s bijele točke te mu je Berisha skinuo šut.

Inter je u završnici sve karte bacio u napad i nagrada je stigla šest minuta prije kraja. Mateo Kovačić atraktivno je proigrao Hernanesa koji se riješio Radua i pogodio za pobjedu crno-plavih.

Marcelo Brozović ušao je u igru u 90. minuti, a Kovačić je odigrao cijelu utakmicu.

Ovom pobjedom izabranici Roberta Mancinija došli su na sedmo mjesto i dva ih boda dijele do pozicije koja vodi u Europsku ligu. Lazio je propustio vratiti se na drugo mjesto nakon Romina poraza od Milana i treći je, a Napoli zaostaje tri boda.