Komentari 157

Mandžukiću su poništili gol, Villarreal slavio na Calderónu

5

Madridski Atlético propustio je priliku bodovno se izjednačiti s Barcelonom na drugom mjestu Primere. "Rojiblancose" je na Vicente Calderónu šokirao Villarreal

Atlético je, baš kao i Barcelona, kiksao u 15. kolu Primere . I ne samo to, momčad Diega Simeonea prvi je put ove godine izgubila na Vicente Calderónu . Villarreal je trijumfirao s minimalnih 1-0.

Da je "žuta podmornica" spremna za podvig u Madridu vidjelo se od početka. Nisu domaćinu dopustili pretjeranu dominaciju, a krajem prvog dijela mogli su i povesti kada je Gabi igrao rukom u šesnaestercu, ali sudac Pedro Jesús Pérez Montero nije pokazao na penal.

Pet minuta prije odmora Mario Mandžukić bio je u glavnoj ulozi s igračem Villarreala Dos Santosom u jednom duelu. Pružio je naš napadač ruku prema Brazilčevu licu , obojica su pala kao pokošena, a sudac je solomonski riješio situaciju i obojici pokazao žuti karton.

U nastavku je Atlético napokon počeo biti opasniji prema naprijed. Mandžukić je nakon slobodnjaka u 56. minuti promašio "zicer" iz blizine, a dvije minute poslije je zabio. Ubacio je Arda Turan , a Mario je pogodio glavom na drugoj stativi. No sudac je ponovno odlučio biti u glavnoj ulozi pa je hrvatskom reprezentativcu dosudio vrlo dvojben faul u skoku nad Mariom Gasparom .

U takvoj napetoj situaciji na terenu Villarreal je u završnici došao do pobjedničkog gola. Luciano Vietto pobjegao je Godínu i provukao loptu kraj Moye za kraj niza nepobjedivosti Atlética nakon 27 utakmica. Mandžo je za poražene igrao svih 90 minuta.