Komentari 58

Messi, Neymar i Suarez riješili Elche: Igrali i Rakitić i Pašalić

3

Problemi su okružili Barcelonu u posljednjih nekoliko tjedana, ali protiv Elchea se u prvoj utakmici osmine finala španjolskog kupa to nije vidjelo. Konačni rezultat: 5-0

Leo Messi zabio je gol i imao fenomenalnu asistenciju. Luis Suarez zabio je gol i asistirao za gol Neymara. Neymar je zabio dva gola i iznudio penal. Kad je južnoamerički tercet iz napada tako raspoložen, ne čudi što je Elche ispraćen s 5-0

Barcelona je tako već u prvoj utakmici osmine finala kupa osigurala prolazak među osam najboljih. Elche se držao na nuli sve do 34. minute i odlične akcije u kojoj je Suarez niskom loptom kroz peterac pronašao Neymara za prvi gol na susretu.

Samo pet minuta poslije Suarez se našao na istom mjestu kao Neymar kod prvog gola i također zabio s lijeve strane šesnaesterca gostiju, a za kraj prvog poluvremena Enzo Roco srušio je Neymara u kaznenom prostoru. Siguran izvođač penala bio je Leo Messi za 3-0 u 45. minuti. Messi je poslije gola poslao poljubac domaćoj publici na stadionu Camp Nou.

U nastavku je Argentinac imao trenutak genijalnosti u 55. minuti, kad je pronašao Jordija Albu na lijevoj strani napada za 4-0, a ta asistencija izmamila mu je i osmijeh na lice. Za konačnih 5-0 zabio je Neymar s 20 metara, lopta je završila u rašljama gostiju nakon što se odbila od nekog iz obrane na putu prema golu.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za domaće, baš kao i Mario Pašalić za goste. Svoj su dio posla odradili dobro, ali u sjeni majstora iz napada Barcelone.

Uzvratna utakmica sljedećeg tjedna bit će samo formalnost uoči spektakla u četvrtfinalu. Barca, naime, ide na boljeg iz duela Atletica i Reala.