Komentari 201

Hrvatska U-17 ispala je nakon penala: Moro jedini promašio

1

Hrvatska kadetska nogometna reprezentacija poražena je u četvrtfinalu Europskog prvenstva od Belgije nakon lošijeg izvođenja penala. Tragičar utakmice je Moro...

Hrvatska U-17 reprezentacija nakon tri odlična nastupa u natjecanju po skupinama nesretno je ispala u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Bugarskoj. Bolji od naših kadeta bili su vršnjaci iz Belgije koji su, nakon što je utakmica završila 1-1 i odmah prema pravilima otišla u izvođenje penala, bili precizniji s bijele točke te se tako plasirali u polufinale, dok našima ostaje 'utješno' razigravanje za plasman na Svjetsko prvenstvo u Čile

Sjajan gol Majića

Izabranici Darija Bašića su malo lošije krenuli u utakmicu, no nakon pola sata se ipak malo 'probudili. U 34. minuti utakmice naši su i poveli fenomenalnim potezom Karla Majića. Lovren je pucao s nekih 20-ak metara, a Majić je bio okrenut leđima u šesnaestercu Belgije. Sjajno se snašao i petom zabio iz prve za vodstvo Hrvatske. Bio je to gol Dinamovog napadača u stilu Zlatana Ibrahimovića.

Bilo je to sve u prvih 40 minuta, a u drugo poluvrijeme naši su krenuli s izrazitom namjerom za povećanjem vodstva. U 45. minuti Kalaica je odlično pucao glavom nakon kornera More s desne strane, ali lopta je otišla par centimetara iznad gola. Već minutu kasnije Lovren je fenomenalno probio po desnoj strani, nanizao dvojicu belgijskih igrača pa pucao iskosa s nekih deset metara, no njegov udarac uspio je obraniti Teunckens

Kalaica promašio glavom pa ubrzo 'poklonio' izjednačenje

Smirio se tada tempo utakmice i naši su mirno držali loptu, a onda je Kalaica loše reagirao na jednu loptu i praktički ju poklonio napadaču Belgije, Azzaouiju, koji izbija sam pred Šempera i lakoćom zabija za izjednačenje. Bio je to prvi gol koji su naši primili na turniru.

Sretno su Belgijci došli do 1-1, no naši se nisu predavali. Pokušavali su u nastavku Lovren, Majić i Sosa, no nedostajalo je koncentracije u završnici. U 76. minuti Babić je nakon odlične kontre naših pucao glavom i prebacio golmana Belgije, ali lopta je otišla tik pored suprotne stative. U sudačkoj nadoknadi Sosa je fantastično probio lijevu stranu, ali njegov je udarac u posljednjem trenutku zapeo u gužvi pred golom Belgije.

Šemper ni blizu obrane

Išlo se tada u penale, a nakon što je Belgija prva povela, već u prvoj seriji za naše je promašio Moro. Svi ostali su do kraja bili precizni i to je značilo kako Belgija ide u polufinale, dok će naši u razigravanje za nastup na SP-u.