Prisjetite se nekih od najboljih golova u derbiju 'bilih' i 'plavih'

8

Udarci Čeke, Mladinića, Rapaića i ostalih teško će se ikada zaboraviti, a mi smo se prisjetili nekih od najljepših. Izbor je uistinu težak, no evo naših prijedloga...

Najveći hrvatski derbi , susret Hajduka i Dinama , često je obilovao sjajnim golovima. Udarci Čeke, Mladinića, Rapaića i ostalih teško će se ikada zaboraviti, a mi smo se prisjetili nekih od najljepših. Izbor je težak, no evo naših prijedloga.

Cvita i ja smo stajali pokraj lopte. Rekao sam mu da ću pucati, sudac je već namjestio loptu, a ja sam je povukao još malo unazad. Uvijek pucam preko živog zida kad izvodim slobodne udarce. Opalio sam, lopta je preletjela živi zid i završila Gabriću u rašljama, prisjetio se Marko Mlinarić svog najdražeg gola u derbijima. Na istoj utakmici Srđan Mladinić je zabio sjajan gol iz voleja.

Niko Čeko : Njegov sjajan udarac lijevom nogom u 67. minuti odlučio je derbi 28. travnja 1996., kada je Hajduk pobijedio 3-2. Mladinić je tada u 48. minuti izjednačio na 2-2 još jednim sjajnim udarcem.

Svaki derbi Hajduka i Dinama je napet, ali onaj moj gol 2001. godine je bio poklon navijačima za Uskrs. Mnogi bi pucali u toj situaciji, ali ja sam odlučio fintirati i potom sam zabio na prazan gol. To mi je najdraži gol u derbiju, jedan od najdražih u karijeri - prisjetio se Stanko Bubalo 'lažnjaka' i gola za 2-1 u 30. minuti 14. travnja 2001. godine.

Machado je 14. ožujka 2015. zabio u doslovno posljednjim sekundama. Portugalac je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade fantastičnim udarcem pogodio za 1-1.

Hrvoje Jelavić/PIXSELL

Gol Senijada Ibričića s 18 metara za 2-0 još je jedna majstorija. Zabio ga je 22. veljače 2009. godine u derbiju za kojega je zabilježen rekordan red za ulaznice, gdje se na otvaranje blagajni čekalo i po noći.

Milan Rapaić : Nezaboravan gol za 3-2 zabio je tek što je ušao u igru umjesto Andrijaševića tog 21. rujna 1993. godine. Bio je to trenutak magije legendarnog Mikija...