Komentari 8

Slaven Belupo s desetoricom izborio remi kod Lokomotive

1

"Farmaceuti" su i deseti put u deset navrata ostali bez pobjede na gostovanju kod Lokomotive, ali bit će zadovoljni remijem jer su u završnici ostali s igračem manje

Lokomotiva je proteklih sezona znala pružati ćudljive predstave i protiv objektivno slabijih protivnika, pa i gubiti velikom razlikom. No kad joj u goste dođe Slaven Belupo, rezultat se zna. Koprivničani su i deseti put u deset međusobnih utakmica ostali bez pobjede, ali će ipak biti zadovoljni remijem 1-1.

Lokosi su bili svega tri minute udaljeni od slavlja koje bi im jamčilo pomak na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. No sastav kojega odnedavno vodi Sreten Ćuk ipak je osvojio samo bod. Koprivničani su ga izborili iako su od 77. minute bili s igračem manje.

Oba gola pala su u posljednjih pola sata. Franko Andrijašević u 64. minuti zabio je glavom treći gol sezone i drugi u dva kola nakon kornera Zvonka Pamića. "Farmaceuti" su ostali s desetoricom nakon drugog žutog kartona Tomislava Mikulića u 77. minuti. No nije ih to obeshrabrilo.

Tomislav Mrčela u 86. minuti srušio je Mateasa Delića u šesnaestercu u jednom prodoru, a Mario Zebec dosudio je penal. Siguran izvođač bio je Makedonac Muzafer Ejupi. Bio mu je to peti prvenstveni gol.

Lokomotiva je remijem došla na peto mjesto s jednakim brojem bodova kao i Istra 1961 te zaprešićki Inter, ali s utakmicom više. Bod manje ima Slaven Belupo i drži osmu poziciju. Tamo će i ostati nakon ovog kola jer devetoplasirani Osijek ima devet, a fenjeraš Zagreb tek četiri boda iz 11 utakmica.