Komentari 61

Barca do 8. pobjede zaredom: Pao je Las Palmas u gostima

5

Barcelona je pobijedila Las Palmas 2-1 u gostima i upisala osmu pobjedu zaredom u ligi. Barca za poraz ne zna od listopada prošle godine, a sjajna je ovo najava za Arsenal

Nogometaši Barcelone upisali su novu pobjedu svladavši Las Palmas u gostima 2-1. Strijelci za Barcu su bili Luis Suarez i Neymar dok je za Las Palmas zabio Jose Willian.

Iako je 'blaugrana' imala više pravih prilika i na kraju zasluženo pobijedila, nije ni Las Palmas bio bezopasan. Momčad koja se nalazi na 18. mjestu i grčevito se bori za ostanak u ligi uputila je čak 15 udaraca prema golu aktualnog španjolskog prvaka. No ušao je samo jedan.

Prvo je Luis Suarez načeo mrežu domaćina u 6. minuti na asistenciju Jordija Albe i zabio svoj 25. gol u prvenstvu ove sezone. El Pistolero je na prosjeku od jednog gola po utakmici. Samo četiri minute kasnije Jose Willian poravnao je rezultat na 1-1. Konačnih 2-1 postavio je Neymar u 39. minuti.

Barcelona je tako upisala osmu pobjedu zaredom u La Ligi, a za poraz ne zna još tamo od listopada prošle godine i poraza od Seville na Sanchez Pizjuanu 2-1. Odlična najava momčadi Luisa Enriquea pred gostovanje kod Arsenala, koji je danas na Emiratesu remizirao s drugoligašem Hull Cityjem 0-0, u utorak u sklopu Lige prvaka.

Spomenimo i da je Ivan Rakitić utakmicu počeo s klupe, a priliku je dobio odmah po početku drugog poluvremena. Barcelona je ovom pobjedom dodatno povećala prednost u odnosu na madridske klubove. Atleticu bježi devet, a Realu 10 bodova.

Potpunu i detaljni statistiku s utakmice Las Palmas-Barcelona možete pogledati na portalu Goal.