Komentari 354

Kadzior i Ademi srušili 'bile' na Poljudu: Ismajli 'odlučio' susret

9

Skoro 23 tisuće gledatelja uživalo je u srčanoj izvedbi Hajduka sve do 40. minute utakmice. Najveći hrvatski derbi uvelike je usmjerio crveni karton stopera Hajduka Ismajlija nakon kojeg je Dinamo dominirao i slavio (0-2)

Dobro su 'bili' parirali 'modrima' na Poljudu sve do trenutka kad nisu ostali bez Ismajlija u 40. minuti utakmice. Nakon toga su izabranici Nenada Bjelice preuzeli inicijativu i na kraju bez većih problema slavili 0-2 (0-0).

Moharrami kao Cafu, Ismajli je amaterski zaradio dva žuta...

Odmah u drugoj minuti derbija pokazao je Josip Posavec da je dobro raspoložen i lijepom paradom izvadio iz rašlji udarac Arijana Ademija. Hajduk je uglavnom prijetio iz kontre, ali oba su puta naletjeli na nepremostivu prepreku zvanu Sadegh Moharrami koji je uspješno zaustavio Jaira.

05:35

U 34. minuti se za priliku izborio Mislav Oršić te snažno tukao, ali još se jednom odlično snašao Josip Posavec. U međuvremenu je prvi žuti karton zbog starta na Oršiću dobio Ismajli, da bi u 40. minuti dobio i drugi žuti karton zbog neopreznog starta na istom igraču. Izvadio je tada Tudor Krekovića, a ubacio Radića u obranu.

Ismajli isključen već u prvom dijelu, Theophile bez kartona...

Pred sam kraj poluvremena mogli su domaći do vodstva, ali i Tahiraja je zaustavio Moharrami pa se na odmor otišlo bez golova. Međutim, odmah na startu drugog poluvremena Dinamo je šokirao Hajduk. Oršić je ubacio s lijeve strane, a među Hajdukovim tornjevima u obrani najviši je bio 175 cm visoki Damian Kadzior koji je zabio glavom.

Split: U 25. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Dinamo

Ništa tu nije mogao dotad odlični Posavec. U nastavku je Dinamo dobro iskorištavao višak prostora, ali Tudor je ubacivanjem Jradija i Eduoka pokazao da i s igračem manje želi barem bod. Otvorio se Hajduk i krenuo ofenzivnije u posljednjih pola sata.

Kontrirao ih je tako Dinamo u 75. minuti kad se na lijevoj strani dobro snašao Petković i ubacio lotpu koja je došla na peteerac do Oršića. U velikoj gužvi je Hajdukov Mujakić slučajno servirao loptu Ademiju koji je iz blizine zabio za veliko slavlje gostiju. Do kraja utakmice nisu uspjeli gosti ozbiljnije zaprijetiti Livakoviću te je Dinamo na Poljudu samo potvrdio, ako se ne dogodi čudo, novi naslov prvaka Hrvatske.

S druge strane, borba za Europu bit će izuzetno zanimljiva u posljednjih 11 kola.