Filip Ude završio peti na Euru

Hrvatski gimnastički reprezentativac Filip Ude osvojio je peto mjesto s ocjenom 14,533 u finalu konja s hvataljkama na Europskom prvenstvu u talijanskom Riminiju. Za 37-godišnjeg Čakovčanina ovo je bilo 15. finale na velikim natjecanjima, a do mjesta na pobjedničkom postolju nedostajalo mu je 0,267 bodova.

Srbić i Ude u finalu Europskog prvenstva, Aurel Benović otpao

Ude je za svoju izvedbu dobio drugu najbolju ocjenu u finalu (8,733), ali je početna ocjena od 5,8 bodova bila nedovoljno visoka da bi ugrozio one konkurente koji su osvojili medalje na ovom Europskom prvenstvu.

Naslov europskog prvaka obranio je Irac Rhys McClenaghan s ukupnom ocjenom 15,300 (6,5+8,800). Srebrno odličje pripalo je Nizozemcu Loranu De Muncku (14,933), a broncu je osvojio Cipranin Marios Georgiou (14,800).

Najbolji iz kvalifikacija, Ukrajinac Oleg Vernjajev, pri kraju vježbe je pao sa sprave te je s ocjenom 14,200 (6,7+7,500) osvojio tek sedmo mjesto.

Ude osvojio srebro u Osijeku, debitantu Sambolecu bronca

U subotu će najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić nastupiti u finalu na preči i braniti naslov europskog prvaka osvojen prošle godine u turskoj Antalyji.