Komentari 12

Lokomotiva pobijedila Zagreb, Osijek i Rijeka podijelili bodove

5

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Zagreb u Kranjčevićevoj i nanijeli im 24. poraz ove sezone. 'Pjesnici' su se tako oprostili od nastupa u prvoj HNL

Nogometaši Zagreba "gostovali" su na svojem stadionu u Kranjčevićevoj kod Lokomotive i izgubili 2-0. Bio je ovo 24. poraz 'pjesnika' u sezoni čime su i matematički ispali iz prve HNL u drugu ligu.

Zagreb je bolje otvorio utakmicu i zaprijetio preko Stepčića u 17. minuti no njegov udarac je pogodio vratnicu. Par minuta kasnije probao je Franko Andrijašević, a obranio je Livaković. Lokomotiva je igrala bolje i uspjela doći do prednosti u 34. minuti preko Erosa Grezde.

Na odmor se otišlo s 1-0 za 'lokose', a u 59. minuti nastavka vodili su 2-0. Franko Andrijašević je proigrao Josipa Ćorića na drugoj stativi, koji ne griješi i postavlja konačnih 2-0.

Lokomotiva je izborila četvrto mjesto koje vodi u Europsku ligu, ali ako Slaven Belupo osvoji kup protiv Dinama, on će biti putnik u Europu.

Osijek i Rijeka remizirali

U susretu 35. kola Prve HNL između Osijeka i Rijeke rezultat je bio 1-1 (0-0). Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt pred 1.000 gledatelja, a sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

Strijelac za Rijeku bio je Mario gavranović u 54. minuti dok je Andrej Lukić izjednačio u 90.