Komentari 228

Senzacionalan gol igračine S. Bilića za tri boda Francuske!

27

Francuska je pobijedila Rumunjsku na otvaranju Europskog prvenstva 2-1, a čovjek utakmice definitivno je bio Dimitri Payet, koji je asistirao pa zabio golčinu za pobjedu Francuske

Francuska nogometna reprezentacija je na krilima Bilićeva asa Dimitrija Payeta pobijedila Rumunjsku 2-1 i upisala prve bodove na Europskom prvenstvu. Payet je prvo asistirao Giroudu za vodstvo, a zatim zabio bombetinu za pobjedu 'galskih pijetlova'. Dider Deschamps ga je na kraju izvadio iz igre kako bi dobio standing ovation.

Can-can plesom te nastupom Davida Guette i Zare Larsson otvoreno je 15. Europsko prvenstvo, koje se 2016. godine održava u Francuskoj! Pred 80 tisuća ljudi na stadionu Stade de France u Parizu održan je pravi spektakl otvorenja nakon čega su igrači izašli na teren. Uslijedile su himne prije nego što je glavni sudac Viktor Kassai dao znak za početak utakmice.

Sve je išlo u korist Francuske. Rumunjska nikad u svojoj povijesti nije pobijedila u utakmici otvaranja Europskog prvenstva. Prije početka utakmice imala je omjer od nula pobjeda, tri poraza i jednog remija. Tradicija se nastavila.

Francuska se nije mogla 'sastaviti s loptom' u prvih 10 minuta, Rumunji su djelovali ozbiljnije i zaprijetili već u 4. minuti. Očajno je reagirala obrana Francuske, ali je, srećom po njih, lopta ostala izvan mreže Huga Llorisa.

Sjajno se branila Rumunjska u prvom dijelu iako su Francuzi većinski prijetili. Posebice preko Girouda i Griezmanna. Francuski napadački dvojac je pucao malo iznad prečke u jednoj, a pogodio stativu u drugoj akciji, no mreža Tatarusanua je ostala netaknuta. Na poluvrijeme se otišlo s 0-0.

France v Romania - EURO 2016 - Group A

Odmah u nastavku zaprijetila je Rumunjska preko Stancua, no krilni napadač je bio neprecizan. Pucao je u padu pored lijeve stative. Nekoliko minuta kasnije, Payet je sjajno proigrao Girouda, koji vara svojeg čuvara, ali puca izravno u golmana Rumunjske.

No onda se konačno otključao rumunjski lokot. Sjajno je Dimitri Payet uposlio Oliviera Girouda, koji glavom matira nemoćnog Tatarusanua u 57. minuti za veliko slavlje domaćih navijača. Bio je to 8. gol Girouda u zadnjih osam utakmica za Francusku.

Nije dugo trajalo slavlje, svega osam minuta. Točnije sedam, pošto je u 64. minuti Patrice Evra napravio penal srušivši Stanciua. Stancu je izveo penal, pucao u jednu, a poslao Llorisa u drugu stranu za ekspresno izjednačenje i svoj 4. gol u zadnjih šest utakmica za Rumunjsku.

Francuska je pritiskala i pritiskala, gol je visio u zraku, ali Rumunjskoj treba odati počast za igru koju su pružili. Sjajno su se branili protiv 4. najskuplje momčadi prvenstva i jednog od glavnog favorita za naslov, no individualna kvaliteta ipak je presudila na kraju.

Kada se sve činilo da će utakmica završiti 1-1, ukazao se Dimitri Payet, koji je bombetinom s ruba kazneznog prostora matirao nemoćnog Tatarusanua. Rumunjski golman samo je pogledom ispratio loptu, jednostavno nije mogao ništa.

Francuska je tako upisala prve bodove na Europskom prvenstvu, a Kingsley Coman, koji je u nastavku zamijenio Antoinea Griezmanna, postao je najmlađi igrač za Francusku na nekom većem natjecanju. Nastupio je s 19 godina i 362 dana.