To je to što me zanima!

Mnoge rade ovu grešku dok se šminkaju, jeste li među njima?

Iako šminkanje može djelovati kao potpuno trivijalna stvar te brzi dnevni ritual uljepšavanja, na neke navike pri postizanju ljepšeg izgleda treba pripaziti, ne samo zbog ljepote, već i zbog osobne higijene
Vidi originalni članak

Ne postoji pravi ili pogrešan način šminkanja. Ovladavanje tehnikama za postizanje ljepšeg izgleda za neke može biti poput male 'umjetnosti', dok za druge to predstavlja brzi dnevni ritual. U svakom slučaju, izgled koji se trudite postići trebao bi vam donijeti radost i učiniti da se osjećate najbolje.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Iako nema strogih pravila, postoji nekoliko postupaka kojih bi se svaka korisnica šminke trebala pridržavati, ponajprije radi dobre higijene. Nažalost, nedavna anketa u kojoj je sudjelovalo 564 ispitanica pokazuje da ove prakse i nisu toliko raširene.

SVESTRANI RUŽ Pravila šminkanja iz prošlosti: 'Crnke s tamnijim tenom na lice stavljaju ruž u boji mandarine'

1. Ne čistite kistove

Kad sljedeći put budete sastavljali popis kućanskih poslova, trebali biste mu dodati i čišćenje kistova za šminku. Ova praksa je ključna za uklanjanje bakterija i održavanje čekinja u vrhunskom obliku.

Prema anketi, samo 20% korisnica izjavilo je da čisti četke svaki mjesec. Taj se broj znatno smanjuje kada se radi o, preporučenom, tjednom čišćenju. Ako ih ne koristite često, možda ćete se moći izvući s dvotjednim čišćenjem, ali za one koji njima nanose dnevnu šminku, tjedno čišćenje je definitivno neophodno. A ako mislite da na četkici nema bakterija, varate se. Kad su istraživači testirali razinu bakterija na njima, otkrili su da su čak i zahodske daske čišće od ovih alata - i to osam puta čišće, točnije. 

2. Nikada ne mijenjajte četke

Prema istraživanju, jedna od pet sudionica nikad ne mijenja kistove. Ovo je velika pogreška koja može pridonijeti nakupljanju bakterija i prigušiti izgled šminke. Pretjerano korišteni kistovi mogu stati na put savršeno nanesenoj sjeni ili super glatkoj liniji. Čak i ako četke čistite svaki tjedan, nijedna ne traje vječno. Ako se čekinje počnu trošiti, ostaju tvrde ili ne mogu zadržati svoj oblik nakon čišćenja, vrijeme je da odbacite alat i nabavite novi.

3. Dijeljenje materijala za šminkanje

Nevjerojatnih 56% korisnica šminke izjavilo je da dijele svoje alate za šminkanje - što nikako nije preporučljivo. To je posebno opasno s onim materijalima koji dolaze u dodir s očima. Sve, od kistova za nanošenje sjenila do uvijača za trepavice pa čak i olovaka za oči, imat će vaše bakterije na sebi i ne smijete ih prenositi.

OBRATITE PAŽNJU! Česte beauty pogreške koje vas mogu postarati čak 20 godina

Bakterije iz prljavih alata za lice mogu rezultirati lošim zdravljem očiju što može utjecati na vid, stoga nikada ne koristite tuđe uređaje, upozoravaju istraživači. Dakle, iako se može činiti kao trivijalna stvar, dijeljenje alata za šminkanje zapravo može itekako utjecati na vašu kožu.

Alati za šminkanje neprestano dodiruju kožu, radne površine i približavaju se očima. Iz ovih razloga, trebali biste steći naviku njihovog pranja jednom tjedno, kao i bacati ga kada se previše iskoristi i držati ga alat odvojeno od proizvoda svojih prijatelja. To će eliminirati prijenos bakterija i potaknuti zdraviju kožu i oči, donosi MBG.

MALE TAJNE ŠMINKANJA Trik kako da usne izgledaju veće

Idi na 24sata

Komentari 2

  • sljastrava 06.10.2022.

    Ne šminkam se,ne koristim puder i ostale gluposi,samo ponekad malo ruža na usne kad idem negdje.I to je to.

  • 👈Ha ha💃 06.10.2022.

    I ja sam se sminkala pre 70 godina kad sam bila mlada 🤪🤪🤪💃💖💖🍀🐱👼🙏

Komentiraj...
Vidi sve komentare