Kompleks Vjesnika u Zagrebu bit će potpuno uklonjen, a gradilište uređeno do polovice srpnja, nakon čega će ministarstvo pokrenuti arhitektonski natječaj za buduće uređenje tog prostora, kazao je ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić. Istaknuo je da je pri kraju uklanjanje kompleksa Vjesnika, koji je stradao u požaru, te da za uklanjanje preostaje dio prvoga kata, koji je tijekom radova služio kao platforma za mehanizaciju kojom su rušili više etaže objekta.
POGLEDAJTE GALERIJU:
- Tijekom dana bit će uklonjen i taj dio, ali time proces još nije završen jer je potrebno razdvojiti i odvesti sav građevinski materijal te urediti gradilište u skladu s projektom - kazao je Bačić nakon radnog posjeta Novskoj.
Istaknuo je da su pred njegovim ministarstvom dva ključna zadatka: otkup preostalih suvlasničkih udjela na kompleksu Vjesnika te raspisivanje javnog arhitektonskog natječaja za buduće uređenje prostora na križanju Savske ceste i Slavonske avenije.
- Ministarstvo će vrlo brzo otvoriti javni arhitektonski natječaj prema kojem bismo odabrali najpogodnije rješenje za budući objekt ili objekte koji će biti na lokaciji Vjesnika - rekao je Bačić. Dodao je da je cilj odmah nakon završetka radova na uklanjanju i uređenju gradilišta početi postupak gradnje novih sadržaja na toj lokaciji.