To je to što me zanima!

Prosvjetari: Ponuda je ljigava, slike govore više od 1000 riječi

Na društvenim mrežema među nastavnicima i dalje većinom prevladava nezadovoljstvo te mnogi ne žele pristati na to što im Vlada nudi. Ujedinjeni rezolutno poručuju 'NE'
Vidi originalni članak

Štrajk u osnovnim i srednjim školama se nastavlja, ovisno o tome hoće li sindikati prihvatiti paket povećanja plaća od 10,4 posto koji im je Vlada ponudila na sinoćnjim maratonskim pregovorima.

RIBIĆ OTKRIO DETALJE 'Natezali smo se tih 14 sati jer premijer ne razumije baš sve...'

Kada se premijer Andrej Plenković napokon pojavio na pregovorima, naveo je četiri datuma na koje bi se postupno povećale plaće u hrvatskim školama.

POGLEDAJTE VIDEO

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

U rane jutarnje sate Vlada je školskim sindikatima ponudila dodatak kroz Granski kolektivni ugovor: 3% od 1. prosinca 2019. i 1% od 1. lipnja 2020. te uvjetnih 1% od 1. prosinca 2020., ali ovo posljednje ako se do tog datuma ne redizajnira uredba o koeficijentima složenosti poslova. U slučaju prihvaćanja ove ponude, štrajk za studeni bio bi plaćen.

SINDIKAT VIJEĆA Štrajk i dalje na snazi, Divjak: Nastavna godina će biti duža

O novoj ponudi Vlade danas i u četvrtak bit će proveden referendum među štrajkašima, a odluka će biti poznata već sutra u prijepodnevnim satima. Ako sindikat i njihovi članovi odluče prekinuti štrajk, nastava će početi već u petak.

Na društvenim mrežema među nastavnicima i dalje većinom prevladava nezadovoljstvo te mnogi ne žele pristati na to što im Vlada nudi. Mnogi komentiraju kako je ponuda, 'jednostavno ljigava'.

Učiteljski sindikat: Štrajk ide dalje

'Sinoć kasno završili su pregovori sindikata s predsjednikom vlade. Nakon dugih pregovora, vlada je izrekla svoju konačnu ponudu. Ponudu nismo prihvatili, ali ćemo je, nakon što je dobijemo u pisanom obliku, uputiti vama na izjašnjavanje. Ponuda se sastoji od: 3% dodatka od 1.12.2019., 1% dodatka od 1.6.2020. i zajedničkog rada na koeficijentima; ukoliko ne dođe do izmjene Uredbe o koeficijentima do 1.12.2020., dobili bismo još dodatak od 1%. Štrajk ide dalje. Tijekom jutra očekujte sve materijale za izjašnjavanje. Izjašnjavanje ćemo provesti danas, u srijedu, i u četvrtak kada moramo imati rezultate', objavio je Sindikat hrvatskih učitelja rano jutros na Facebooku.

PROFESORICA O VLADINOJ PONUDI 'Ljudi u zbornicama su bijesni, ne smijemo pristati na ovo!'

Naknadno su objavili i još uvijek neslužbeni odgovor na ponudu Vlade, fotografije koje im šalju nastavnici govore više od tisuću riječi.

Nastavnici.org: KAPITULACIJA!

MINISTRICA DIVJAK: 'Vjerojatno ćemo imati manje praznika i dužu školsku godinu'

'Nastavnici organizirano' (Nastavnici.org) na svojim su stranicama objavili fotografiju Hitlera uz naslov KAPITULACIJA! te poručuju svuima kako ne vjeruju ni Vladi ni Plenkoviću.

'Povećanje plaće od 10,4 posto"? Time će plaća prosvjetarima biti povećana za nekoliko stotina kuna. Ako sve prođe kako treba, ako se ispune sva obećanja i ako nas Vlada i Plenković ne nasamare. Vjerujete li im? Mi ne! Ako ste se za to borili, ako ste za to izašli na ulice u najvećem buntu ovog desetljeća, onda ste zadovoljni. Mi nismo. Zbog toga pozivamo sve kolege da na referendumu koji MORA biti raspisan za ovaj dogovor kažu NE! Mi s akcijama nastavljamo. Pratite nas kako biste i dalje bili obaviješteni'.

Idi na 24sata

Komentari 1175

  • kurcoglav 28.11.2019.

    Ljigavi neradnički probisvjeti, ovaj prosvjetari...

  • 28.11.2019.

    Ajde da mi istjeramo zeca iz grma. Dakle, prema podatcima OECD, hrvatski nastavnici rade najmanje u direktnoj nastavi (u učionici) 735 sati u 35 tjedana, za usporedbu u njemačkoj rade 810 sati u 40 tjedana a francuskoj 910 sati u 35 tjedana. U finskoj rade 673 sata u 38 tjedana, ali su cijelo vrijeme u školi i dostupni učenicima, i u školi se pripremaj, a ne kao naši. Prema PISA testovima Finci su najbolji a hrvati ispod prosjeka OECD-a, dakle koji sistem je bolji ? U hr je uvriježeno mišljene da učenici puno znaju a profesori puno rade, i imamo jedno od najboljih školstava u svijetu, ni jedno ni drugo nije ni blizu istine. Ako nastavnici nemaju uvjete za cijelovremeni rad u školi i pripremanje u istoj , trebali su štrajkati da im se daju uvjeti da mogu raditi i odraditi svoje sate, a ne tražiti povišice za nerad. No tko je lud tražiti uvjete da može više i bolje raditi od onog trenutnog. Što bi rusi nekad davno rekli, oni se prave da nas plačaju a mi se pravimo kao da radimo

  • grbuša 28.11.2019.

    Sramota velika za lijepu nošu !!! Zar tako malo za učitelje dok u saboru imaju previše za nista !? Sramota ! Učitelji koji stvaraju ljude i uče nas životu trebaju imati naj veće plaće u državi !!! Naravno po zaslugama i sposobnostima !

Komentiraj...
Vidi sve komentare