To je to što me zanima!

Ovo je uhićeni u akciji USKOK-a. Bio je šef nabave u MORH-u

Devčić je do kraja 2021. godine obnašao dužnost načelnika Samostalnog sektora za postupke javne nabave MORH-a
Vidi originalni članak

USKOK je sa Samostalnim sektorom za vojno policijske poslove Ministarstva obrane RH u akciji u tri županije. Pod sumnjom istražitelja je Ivica Devčić, nekadašnji šef MORH-ove nabave, te još jedan čovjek. Kako neslužbeno doznajemo predmet je nabavka čizmi od tvrtke Design vision.

 - Navedene radnje provode se na području Zagreba, Istarske i Zadarske županije u odnosu na dvije osobe za koje se osnovano sumnja da su počinile koruptivna kaznena djela - objavili su iz USKOK-a.

SVI DETALJI USKOK U AKCIJI Bivši šef nabave u MORH-u i direktorica firme pali zbog vojnih čizama?

Istražiteljima su sporne vojne čizme koje je nabavljao za specijalce. MORH je tu nabavu realizirao od firme Design Vision. Osim čizama, Design vision MORH-u prodaje i donje rublje s regulacijom topline, te potkape i beretke.

Tvrtka je osnovana krajem 2016. Godine, a Devčić postaje načelnik Samostalnog sektora za javnu nabavu MORH-a u ožujku 2017. godine, nakon sto je dotadašnji načelnik Branko Pribolšan umirovljen.

Devčić je do kraja 2021. godine obnašao dužnost načelnika Samostalnog sektora za postupke javne nabave MORH-a. Od 1. siječnja 2022. raspoređen je u Upravu za materijalne resurse MORH-a, a njegov premještaj privukao je pozornost javnosti zbog navoda o policijskim izvidima koje Ministarstvo obrane nikada nije potvrdilo niti je dodatno obrazložio odluku.

Design vision je česti dobavljač MORH-a. Samo u 2024. su sklopili četiri ugovora vrijedna 308.000 eura s MORH-om. Najvrednije su čizme za posebne zadaće, a od njih je MORH te godine kupovao i beretke za više od 50.000 eura, potkape i termo rublje. Devčić tada više nije vodio nabavu, a istraga i uhićenja se provode navodno i zbog ranijih ugovora.

Idi na 24sata

Komentari 68

  • Josipa R 16.07.2026.

    Kako bi bilo da pregledate papire sadašnjem šefu nabave u MORH-u, radi sve isto kao i ovaj. Samo što ne smijete to učiniti.

  • kamenpokamen 16.07.2026.

    Nije moguce, sigurno je neka sala.

  • anto1 16.07.2026.

    Faca sve govori 😂

Komentiraj...
Vidi sve komentare